Manfredi & Johnson – Bright and Brave

Manfredi & Johnson skończyli nagrywać swoją debiutancką płytę “Bright and Brave” i przedstawią ją światu 21 kwietnia 2017 r. we wrocławskim klubie Autograf.

Mieszko “Manfredi” Służewski – jeden z najlepszych harmonijkarzy w zespole, oraz Piotr “Johnson” Kozub – jeden z lepszych gitarzystów w zespole i z pewnością najlepszy wokalista w zespole, to energetyczny duet przenoszący słuchaczy prosto z pola bawełny, na brudne ulice Chicago. Poznali się w roku 2011 przy okazji Rawa Blues Festiwalu. W roku 2014 poznali się po raz drugi i postanowili się zająć tym co lubią najbardziej, więc płyta jest ukoronowaniem wspólnych, trzyletnich występów.

Na krążku znajdzie się 10 utworów. W tym 8 własnych kompozycji, jeden cover i jeden standard w dość nietypowej aranżacji. Całość utrzymana będzie w klimatach akustycznych, około bluesowych, jednak dalekich od typowego rozumienia tego gatunku. Mieszanka klimatów z delty Missisipi, więziennego bluesa, brzmień prosto z Chicago z odrobiną cygańskiego jazzu z Francji. To wszystko w charakterystycznym dla zespołu stylu, który określają mianem “Percussive Blues”.

Po premierze płyty duet wystąpi jeszcze w następujących miejscach:
– 22.04 – Kraków, Cafe Szafe
– 23.04 – TBA
– 24.04 – Toruń, Hard Rock Pub Pamela
– 01.05 – Radzyń, Festiwal Las, Woda & Blues
– 05.05 – Krotoszyn, Bila
– 06.05 – Koszalin, Kawałek Podłogi

Manfredi & Johnson – Bright & Brave (Official Audio)

Jeden komentarz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.