7. Fingerstyle Feeling Festival

Siódma edycja Fingerstyle Feeling Festival odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku (godz. 18:00) w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Pomysł festiwalu zrodził się z wielkiej pasji i zamiłowania do brzmień gitary akustycznej.
W ramach festiwalu odbyło się już kilkanaście znakomitych koncertów z udziałem fenomenalnych gitarzystów akustycznych z kraju oraz gwiazd światowego formatu.
Niewątpliwie dodatkowym atutem towarzyszącym festiwalowi jest konkurs, który umożliwia zaprezentowanie przez gitarzystów, przybyłych z różnych zakątków Polski, swoich umiejętności oraz ich konfrontacji z profesjonalną oceną.

Organizator – Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu
Kierownictwo artystyczne – Michał Szczęsny

Program (bilety 35 zł):

12:00   Konkurs dla gitarzystów

17:45   Ogłoszenie wyników

18:00   Start koncertów

Wystąpią:
Bartek Grzanek (Polska)
Debiutował w 1998 roku jako gitarzysta w zespole country – Colorado Band. Od 2000 roku był liderem zespołu Tosteer (wcześniej Toster Band – laureat najważniejszych festiwali bluesowych w Polsce, w tym m.in.: Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues nad Bobrem, Kraśnik Blues Meeting, Rawa Blues Festival 2001). Wraz z zespołem był nominowany w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki 2003, za płytę „Testosterone” (2003 Universal Music Polska). Ma na swoim koncie supporty m.in. dla Placebo (2003), Dave’a Gahan’a (2003) i Budgie (2008). Jako gitarzysta współpracował z wieloma artystami. Są wśród nich m.in. George Hamilton V (Nashville), zespół Rezerwat oraz Rafał Brzozowski, z którym występował od 2011 do 2015 roku. W 2011 r. Bartek Grzanek uczestniczył w konkursie wokalnym TVP „The Voice of Poland” – w drużynie Andrzeja Piasecznego. W 2012 r. został finalistą V edycji „Mam Talent” (TVN). 16 października 2015r. miała miejsce premiera debiutanckiego, solowego albumu artysty „Duch” (MJM MusicPl).

Trevor Gordon Hall (USA)
Został zakwalifikowany do grupy 30 najlepszych gitarzystów na świecie poniżej 30 roku życia przez prestiżowy magazyn „Acoustic Guitar”. Trevor to niesamowity multiinstrumentalista z Filadelfii, którego kompozycje mieszają różne gatunki muzyczne. Podczas swoich tournee po całej Ameryce Północnej, Wielkiej Brytanii, Europie (wkrótce w Azji i Ameryce Południowej) w tym niedawnego debiutu na słynnej Carnegie Hall w Nowym Jorku używa specjalnie zaprojektowanej gitary („Kalimbatar”) z umieszczoną na korpusie karimbą.
Ten oryginalny instrument będzie można zobaczyć oraz usłyszeć podczas zbliżającego się koncertu Trevora w ramach 7. edycji Fingerstyle Feeling Festival.

Sönke Meinen (Niemcy)
Urodził się w 1991 roku w Aurich (Wschodniej Fryzji). Ukończył studia w Wyższej Szkole Muzycznej w Dreźnie. Sönke w dotychczasowej karierze muzycznej zagrał już ponad 300 koncertów w różnych projektach.
Jest laureatem międzynarodowego konkursu dla gitarzystów „Guitar Masters 2016”. W 2008 roku zdobył 3. miejsce w konkursie „Open String”. Jest finalistą European Guitar Award z 2016 roku.
Sönke to nie tylko znakomity muzyk. To świetny manager. Z jego inicjatywy powstał Międzynarodowy Festiwal Gitarowy Freepsum, który odbywa się od roku 2011. Solowy album Sönke zatytułowany „Perpetuum Mobile” został wydany w sierpniu 2016 r.

Źródło: Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.