M.U.Z.Y.K.A.

Możesz usłyszeć zygzaki, krajobrazy i archidźwięki. Przeczytajcie tę książkę, by przekonać się, że słuchanie jest fascynującą przygodą, a w muzyce współczesnej wszystko może się zdarzyć.

Kompozytor z innej planety i silniki grające na instrumentach. Muzyka z wnętrza butelki i z serca tropikalnej dżungli. Koncert na zabawkowe bączki i symfonia na syreny fabryczne. Spacery dźwiękowe, mosty słuchowe i tapeta do słuchania…

Czym jest muzyka? Gdzie jej szukać? Jak ją tworzyć? Muzycy i kompozytorzy zadają sobie te pytania od wieków. Ale w ciągu ostatnich 100 lat wielu z nich znalazło odpowiedzi, o jakich wcześniej nikomu się nie śniło. W muzyce współczesnej wszystko może się zdarzyć! I właśnie o tym opowiada ta książka.

W 44 zwięzłych i przystępnych rozdziałach autorzy przedstawiają wybranych kompozytorów, muzyków i ich dzieła, ukazując na ich przykładach różnorodne sposoby myślenia o dźwięku, muzyce, komponowaniu oraz byciu muzykiem. Wśród bohaterów znajdziecie m.in. Johna Cage’a, Steve’a Reicha, Arnolda Schönberga, Karlheinza Stockhausena, Pawła Szymańskiego i Iannisa Xenakisa, a także The Beatles, Briana Eno, Einstürzende Neubauten, Kraftwerk czy Madonnę.

Tytuł: M.U.Z.Y.K.A.
Seria: S.E.R.I.A.
Autor: Libera Michał, Mendyk Michał
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dwie Siostry
Ilość stron: 224
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-10-25
Wymiary produktu [mm]: 205 x 26 x 205

KUP:
Dwie Siostry – 40 ,00 zł
Empik – 40,49 zł
Livro – 28,99 zł
Skł. Księg. – 26,10 zł

Muzykownik
Pomocny zestaw dźwięków do książki M.U.Z.Y.K.A.
Znajdziesz tu linki do nagrań utworów wymienionych w książce. By odszukać konkretny utwór, przewiń listę, kierując się numerami stron, lub skorzystaj z wyszukiwarki.
Do odsłuchania niektórych utworów konieczne jest założenie darmowego konta na Spotify.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.