Shanna Waterstown w Szczecinie

Shanna Waterstown, prawdziwa “Blues Woman” o sensualnym głosie wystąpi we Free Blues Clubie 19.01.2018 r. (Szczecin, ul. Powstańców Wielkopolskich 20. godz. 21:00) prezentując muzykę blues, jazz i soul na najwyższym poziomie.

Wstęp: 50 zł przedsprzedaż / 60 zł w dniu koncertu / 45 zł studenci i uczniowie. KUP BILET PRZEZ INTERNET – KLIKNIJ TUTAJ!

Shanna Waterstown urodziła się w małym miasteczku w centralnej Florydzie. Już jako dziecko śpiewała w chórze muzykę gospel w czasach gdy w radiu można było usłyszeć takie gatunki jak motown soul, country czy funk. To właśnie tymi gatunkami muzycznymi inspirowała się 12 letnia Shanna tworząc w tak młodym wieku swoje pierwsze kompozycje.
Jako nastolatka przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie pobierała nauki tańca, sztuki aktorskiej oraz śpiewała w chórze. Miała zaszczyt wystąpić w słynnym teatrze Apollo jako finalistka konkursu muzycznych talentów. Kolejnym etapem kariery Shanny była przeprowadzka do Paryża gdzie przez wiele lat występowała w kabarecie oraz grywała w wszystkich znanych klubach jazzowych.

W 1994 roku talent Shanny został odkryty przez francuskiego producenta, a jej pierwszy singiel rozszedł się w ilości 75 tysięcy egzemplarzy. Koncertowała w całej Francji oraz po wielu krajach Europy. Miała zaszczyt otwierać koncerty takich mistrzów jak James Brown, Buddy Guy czy Louisiana Red – wymieniając kilku. Po latach koncertowania i zbierania doświadczenia jako profesjonalny muzyk, Shanna Waterstown nagrała w 2008 r. w pełni bluesowy album “Inside my Blues” na którym zaśpiewała własne kompozycje. Nagrała go z pomocą młodszej siostry i znakomitych muzyków. Po sukcesie pierwszego albumu nadszedł czas na drugi krążek, także z pełni autorskim repertuarem w stylistyce bluesowej i soulowej.

Shanna zyskała miano prawdziwej “Blues Woman” w świadomości fanów z Europy i USA. Jest jedną z najciekawszych i najmłodszych artystek bluesowych dekady.

Skład zespołu:
Shanna Waterstown – wokal
Jay Gogan – gitara
Jal Hohy- bas
Gianpaolo Feola – perkusja

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.