Kulisz Trio – Bluesletter

Po tegorocznym Bies Czad Bluesie przybyło nam wykonawców, którzy gościli na bieszczadzkiej scenie, co zaowocuje dodaniem kolejnych płyt do działu “Płyty”.
Pierwszą z nich będzie “Bluesletter” formacji Kulisz Trio.
Materiał muzyczny jest firmowany przez trzech znakomitych muzyków:
-Adama Kulisza – gitara, śpiew, harmonijki
-Michała Giercuszkiewicza – perkusja, instrumenty perkusyjne
-Mariusza “Maxa” Maksymowicza – kontrabas

Najlepsza płyta bluesowa w 2008 – ankieta Forum ” Okolice Bluesa”
Minął rok od ostatniej sesji nagraniowej Kulisza i oto mamy nowy, świetny materiał muzyczny. Znowu w trio, tym razem bardziej elektrycznie, bardziej dynamicznie i bardziej rasowo – bluesowo. Wspaniałe teksty o sobie i o otaczającym nas życiu, humorystyczne i z przymrużeniem oka, czy poważne, zawsze ciekawie ubrane w zgrabne, bluesowe nutki. Przyjemne gitarowe granie, kilka smakowitych slide i motoryczna sekcja rytmiczna – zapewniają dobre kołysanie w różnorodnym rytmie bluesa. Bluesowy wokalista ubr. jest tu ciepły, silny i dynamiczny, potwierdzając kolejny, bardzo udany krok na długiej i niekończącej się drodze bluesa.
Bluesletter – Jam Records

Na okładce płyty Piotr Gwizdała (Twój Blues) napisał: “Album wypełniają wspaniałe teksty o sobie i o otaczającym nas życiu, humorystyczne i z przymrużeniem oka, czy poważne, zawsze ciekawie ubrane w zgrabne, bluesowe nutki. Przyjemne gitarowe granie, kilka smakowitych slide i motoryczna sekcja rytmiczna – zapewniają dobre kołysanie w różnorodnym rytmie bluesa.”
Recenzję płyty autorstwa Piotra Gwizdały można przeczytać TU.

Trzeba dodać, że Michał Giercuszkiewicz czy Mariusz “Max” Maksymowicz uczestniczyli w innych projektach płytowych Adama Kulisza.

Wideo: urodziny Giera 2010, Kalnica – Bieszczady (zdjęcia Krzysztof Szafraniec)
Muzyka: Kulisz Trio – płyta Bluesletter

Na Bies Czad Bluesie 2012 Kulisz Trio wystąpiło w następującym składzie:
-Mariusz “Max” Maksymowicz – kontrabasista samouk z Goczałkowic. Grał w zespole Big John and The Rocket który w połowie lat osiemdziesiątych z sukcesem występował na festiwalach Rawa Blues oraz Olsztyńskie Noce Bluesowe. Z zawodu plastyk z zamiłowania muzyk.
-Adrian Fuchs – współzałożyciel zespołu Cree, w którym grał do 2004 roku., muzyk sesyjny, współpracuje również z zespołami Sami oraz 032.
-Adam Kulisz – wokalista, gitarzysta, harmonijkarz, kompozytor, autor tekstów. Jeden z najbardziej twórczych wykonawców z kręgu polskiego bluesa, pochodzi z Kobióra, mieszka w Tychach. /więcej o muzyku/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.