KSW 4 Blues – koncerty

Zespół KSW 4 Blues zaprasza na spotkania z autorską muzyką, która przeniesie Was wprost do krainy delty Missisipi, gdzie powietrze pełne jest bluesa.

Terminy koncertów:
– 15.02.2018 – PUB Sześcian – Białystok, Warszawska 30
– 16.02.2018 – Qźnia Muzycznych Klimatów – Olsztyn, ul. Stare Miasto 29/32/1
– 17.02.2018 – Rozmarino – Suwałki, ul. Kościuszki 75

Zespół tworzą:
Rafał Chirowski – vocal, gitara
Tomasz Sroka – instrumenty perkusyjne
Krzysztof Wydro – harmonijka ustna, gitara, flet

Rafał Chirowski to gliwiczanin, z wykształcenia i zawodu DJ oraz prezenter radiowy. Aktualnie można go usłyszeć w radiu CCM.
Muzykuje w sposób, w jaki czynili to, dawni amerykańscy pieśniarze – z gitarą pod pachą odwiedza różne miejsca, często spontanicznie dołączając do spotkanych przypadkowo muzyków. Kompozycje, których stylistyka mocno osadzona jest w muzyce południa Stanów Zjednoczonych, są prostymi i nierzadko bardzo osobistymi tekstami autorstwa samego artysty.

Tomasz Sroka – muzyk, perkusista. Swoją przygodę z perkusją rozpoczął w 2002 roku. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Dąbrowie Górniczej. Nauka w klasie Henryka Kierskiego dała mu solidne podstawy do dalszego rozwoju swojego talentu. Porusza się w wielu gatunkach muzycznych od Rocka po Jazz pozostając otwartym na nowoczesne gatunki muzyczne. Brał udział w warsztatach i kursach prowadzonych m.in. przez Bernarda Maselego, Cezarego Konrada, Nippy’ego Noya. W swojej twórczości stawia przede wszystkim na otwartość oraz autentyczność.

Krzysztof Wydro – człowiek grający na harmonijce zwany dalej harmonijkarzem 😉 Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w Szkole Muzycznej ucząc się gry na gitarze klasycznej. Gra na gitarze slide oraz flecie prostym. Współpracował z wieloma zespołami nurtu bluesowego i rockowego n.in.: Pin i Zielony, Pasaż Mały, Meinusch Project, Incluz, Highway, Orkiestra Męska, Move Me Tato, z duetem Janusz Żywiec Starczynowski&Sławomir Woźniak, STEREO TYP. Harmonijkarz w duecie Kuś&Wydro. Związany z sekcją muzyczną Scholi “Latorośle” przy kościele NSPJ w Bytomiu.
W październiku 2015 zagrał gościnnie w Teatrze Nowym w Zabrzu z zespołem Highway. Z tego wydarzenia zespół wydał płytę “Śląski Blues – koncert”. Wyróżniony w konkursie SOLO ŻYCIA 2016. Nominowany w kategorii Kultura do nagrody “Muzy 2016” – nagrody Prezydenta Bytomia. Współzałożyciel formacji – KSW 4 BLUES, która w kwietniu 2016 roku wydała płytę “KUNDEL“. W 2017 roku ukazała się druga płyta KSW 4 BLUES “Żyć albo Rzyć“. Członek Śląskiego Jazz Clubu. Popularyzator bluesa – Pomysłodawca i współorganizator festiwalu BLUES BANA Bytomski Tramwaj Bluesowy, który jeździ już od 2013 roku.

Nagrody zespołu:
-nagroda publiczności na Festiwalu Las&Woda i Blues 2016
-wyróżnienie na Festiwalu Blues na Siewierskim Zamku 2016

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.