Kara Grainger – Living With You Ghost

Z dusznym, hipnotyzującym wokalem, talentem do pisania piosenek i ognistym gitarowym graniem, Kara Grainger ma imponujący zestaw umiejętności. Ta australijska piosenkarka, autorka tekstów i gitarzystka może porównywać się do Bonnie Raitt, ale ma własny styl.

Kara ogłosiła wydanie swojego najnowszego projektu studyjnego pod tytułem “Living With You Ghost”, którego premiera zaplanowana jest na 18 maja 2018 roku. Album został wyprodukowany przez niezwykle utalentowanego Andersa Osborne’a, w Wire Recording Studio.

Muzyczna podróż Kary zabrała ją w świat. Od swoich początków w Australii, występów w Japonii, Indonezji, Indiach, Szwajcarii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, w których jest obecnie. Jej uduchowiony wokal i unikalny styl gitary slide przyciągnęły uwagę wielu artystów, takich jak, Peter Frampton, Buddy Guy, Jonn Lang, Tadż Mahal, Marc Cohen i Eric Johnson, żeby wymienić tylko kilku.

W wieku 16 lat Kara dołączyła do swojego brata Mitcha i założyła zespół “Papa Lips”. Regularnie koncertowała na słonecznym, wschodnim wybrzeżu Australii i występowała w krajowych audycjach radiowych. W 2008 r. podpisała kontrakt z australijską wytwórnią Craving Records i wydała swój debiutancki album “Grand and Green River.” Ta płyta została koprodukowana w USA i przez 38 tygodni utrzymywała się w pierwszej 30 rankingu Americana Charts. Album został również uznany za najlepszy album folk tego roku.

Kara Grainger: Na “Living With Your Ghost” muzyka będzie różnorodna, jak zawsze. Trochę bluesa, folk…, kilka osobistych piosenek, trochę funku i rock’n’roll…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.