Kajetan Drozd – Sześć Strun

Kajetan Drozd nagrał płytę „Sześć Strun”, która jest trzecią w dorobku gitarzysty.

Kajetan Drozd ma na swoim koncie jeszcze autorskie płyty: „Siódma w Nocy” (Siódma w Nocy, 2009) i „Bourbon And The Blues” (Kajetan Drozd Acoustic Trio, 2011). 9 października 2014 roku w klubie Old Timers Garage miał miejsce premierowy koncert trzeciego albumu zatytułowanego „Sześć Strun”. Jak sugeruje nazwa, jest to elektryczna, wręcz gitarowa płyta. Znajduje się na niej 10 utworów utrzymanych w blues-rockowej stylistyce, gdzie nie brakuje teksańskiego shuffle, funky, ale i spokojniejszych klimatów.

Lista utworów:
1. SRVkajetan_drozd_foto_www
2 .Czwarte Pietro
3 .Może Jestem Niemądry
4. My Frets Are On Fire
5. Sześć Strun
6. Hell Ain’t Hot Enough
7. Blues Prowadzi Mnie
8. Funky Bez Tytułu
9. I’m A Bad Man
10. Monolog Sumienia
czas płyty 45:15

Muzyka i słowa: Kajetan Drozd
Płytę nagrano w ART STUDIO OHO w składzie:
Kajetan Drozd – gitary, śpiew
Oskar Ludziak – gitara basowa
Piotr Lipowski – perkusja

Realizacja nagrań, mix i mastering: Adam Pyrek
Produkcja: Kajetan Drozd
Wydawca: Kajetan Drozd

kajetan_drozd_szesc_strun_cd2

Kajetan Drozd to wokalista, harmonijkarz i znakomity gitarzysta o wyjątkowej osobowości scenicznej. Koncertował na większości prestiżowych festiwali bluesowych – Jimiway w Ostrowie Wielkopolskim, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jesień z Bluesem, Bluestracje w Chorzowie, Rawa Blues i wielu innych. Gościł również na Słowackich festiwalach – Bluesowy Ostrow w Reviste czy Blues Jamboree w Novych Zamkach. Z grupą Siódma w Nocy dwukrotnie zwyciężał na festiwalu Rawa Blues w 2006 i 2008 roku. Jest również laureatem Polish Blues Challenge 2010 i półfinalistą International Blues Challenge 2011 w Memphis, USA (z formacją Kajetan Drozd Acoustic Trio). W 2012 roku ponownie reprezentował Polskę naInternational Blues Challenge 2012.
W 2009 roku ukazał się debiutancki album„Siódma w Nocy”, na którym znalazły się głównie autorskie kompozycje Kajetana Drozda. Jedna z nich, „Kiedy Blues Mnie Opuści”, obecna była na Liście Przebojów Radiowej Trójki oraz w notowaniach innych rozgłośni. Utwory Kajetana pojawiły się również na wydawnictwie „minimax.pl 5” red. Piotra Kaczkowskiego, na trzech edycjach „Antologii Polskiego Bluesa”, a także na składance „Blues Made In Poland 2009”.

W 2012 roku na rynku pojawiła się akustyczna płyta „Bourbon And The Blues” formacji Kajetan Drozd Acoustic Trio.
Muzyka Kajetana Drozda ma mocne blues-rockowe korzenie przeplatane takimi gatunkami jak funky, country, boogie czy rockabilly. Na scenie towarzyszy mu dwóch wspaniałych muzyków: basista Oskar Ludziak, współpracujący między innymi z zespołami Cocotier i God’s Gotta Boyfriend oraz znakomity perkusista
Piotr Lipowski , który doświadczenie zdobywał występując w wielu formacjach grających szeroki wachlarz stylów muzycznych. Całość składa się na niezapomniane muzyczne widowisko, które zadowoli nawet najbardziej wymagających słuchaczy.
Skład:
Kajetan Drozd – wokal, gitary, harmonijka ustna
Oskar Ludziak – gitara basowa
Piotr Lipowski – perkusja

Oficjalna strona: www.kajetandrozd.pl

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.