Jimi Hendrix – Sides of the Sky

9 marca 2018 r. Experience Hendrix (Experience Hendrix i Authentic Hendrix nadzorują ponadczasowe dziedzictwo Jimi’ego na całym świecie) i Legacy Recordings, dział wydawniczy Sony Music Entertainment ogłosili wydanie płyty Jimi Hendrix – Sides of the Sky. Ten nowy album zawiera 13 nagrań studyjnych wyprodukowanych między 1968, a 1970 rokiem. 10 z nich nigdy wcześniej nie było wydanych. Album zostanie wydany w wielu formatach, na CD, MP3 i numerowanym, 180 gramowym audiofilskim winylu (2xLP).

Legacy Recordings, sekcja Sony Music Entertainment, jest w posiadaniu historycznych nagrań i ogromnej kolekcji dzieł najważniejszych artystów muzycznych XIX, XX i XXI wieku. Na wielu platformach marka zrewolucjonizowała rynek katalogowy, oferując fanom współczesnej muzyki dostęp do tysięcy skrupulatnie odrestaurowanych i zremasterowanych tytułów archiwalnych reprezentujących praktycznie każdy gatunek muzyczny, w tym muzykę popularną, rock, jazz, blues, folk, country, gospel, ścieżki dźwiękowe do filmów i wiele innych.

Płyta “Sides of the Sky” jest trzecim tomem w trylogii albumów przeznaczonych do zaprezentowania najlepszych i najbardziej znaczących nagrań studyjnych pozostających w archiwum legendy muzyki. Pierwszym albumem był “Valleys of Neptune” (2010), a następnie “People, Hell and Angels” (2013). Odkąd Experience Hendrix rozpoczął przywracanie katalogu muzycznego Jimi’ego Hendrixa w 1997 roku, celem było przedstawienie tych ważnych nagrań fanom muzyka w możliwie najlepszej jakości.

“Sides of the Sky” dodatkowo podkreśla mistrzostwo Jimi’ego w produkcji studyjnej i jego coraz częstsze korzystanie z urządzeń, jako poligonu dla nowych dźwięków i technik. Wiele utworów z albumu zostało nagranych przez trio, które będzie znane, jako Band of Gypsys. Jimi na gitarze i wokalu, Billy Cox na basie i Buddy Miles na perkusji.

Utwory na CD:
1. Mannish Boy
2. Lover Man
3. Hear My Train a Comin’
4. Stepping Stone
5. $20 Fine
6. Power of Soul
7. Jungle
8. Things I Used to Do
9. Georgia Blues
10. Sweet Angel
11. Woodstock
12. Send My Love to Linda
13. Cherokee Mist

Utwory na płytach analogowych:
LP 1
Side A
1. Mannish Boy
2. Lover Man
3. Hear My Train a Comin’
Side B
1. Stepping Stone
2. $20 Fine
3. Power of Soul
4. Jungle

LP 2
Side C
1. Things I Used to Do
2. Georgia Blues
3. Sweet Angel
Side D
1. Woodstock
2. Send My Love to Linda
3. Cherokee Mist

Płytę można już kupić w przedsprzedaży: Empik, DVDmax, Amazon.

Mannish Boy (Pseudo Video) by Jimi Hendrix on VEVO.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.