Jedyny koncert Livin’ Blues Xperience w Polsce

18 maja 2014 r. (niedziela, godz.19:00) legendarna holenderska grupa Livin’ Blues Xperience zagra jeden koncert w Polsce w chorzowskim klubie Sztygarka.

Bilety na chorzowski koncert – w cenie 45 złotych – dostępne są na stronie www.delta.art.pl, www.tickeportal.pl, a także w Recepcji Sztygarki (tel. /32/ 249 59 92). Przed Livin’ Blues Xperience wystąpi zespół Around The Blues.

livin_blues_xperience_bratislavaKoncerty Livin’ Blues Xperience w ramach mini trasy obejmującej również Czechy i Słowację:
15 maja – Bratislava (SK), Muzeum Obchodu
16 maja – Ceske Budejovice (CZ), Highway 61
17 maja – Kolin (CZ)
18 maj – Chorzów (PL), Sztygarka

W latach 60. Holandia była drugim po Anglii ośrodkiem bluesowym w Europie, a zespół Livin’ Blues był wymieniany jednym tchem z Fleetwood Mac, The Animals, Pretty Things czy The Yardbirds. Ich koncerty w Polsce w latach 70. w znaczącym stopniu przyczyniły się do spopularyzowania bluesa w naszym kraju, a ich ówczesna popularność w Polsce osiągnęła poziom tak wysoki, że w pewnym momencie ich polski fanklub liczył więcej członków niż holenderski. W Polsce ukazały się ich dwie płyty analogowe./więcej/

Skład zespołu:
Nico Christiansen – śpiew, gitara, saksofon
Loek van der Knaap – gitara
Bas Kleine – harmonijka
Jeroen van Niele – gitara basowa
Kees Van Krugten – perkusja

Źródło: Twój BluesAgencja Koncertowo-Wydawnicza Delta
Plakat z Bratysławy: Slovenská bluesová spoločnosť

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.