JazzPRESS: Jimiway Blues Festival 2015

Aya Lidia Al-Azab w grudniowym wydaniu magazynu JazzPRESS wspomina tegoroczny  Jimiway Blues Festival organizowany przez Towarzystwo Adoracji Bluesa i Rocka ’70 i Ostrowskie Centrum Kultury.

Bohaterem numeru jest legendarny wśród fanów nie tylko jazzu, ale i fusion oraz prog rocka gitarzysta oraz kompozytor Apostolis Anthimos.

Bluesowy Zaułek – Aya Lidia Al-Azab – Bluesowe wspomnienie Ostrowa

Aya_Lidia_Al-Azab_JazzPRESSSą takie festiwale, na które czeka się cały rok, a potem wspomina przez kolejny. Choć od Jimiway Blues Festival minęły już prawie dwa miesiące, wciąż nie mogę powrócić na ziemię. Dwa magiczne dni przepełnione muzyką i doskonałą atmosferą sprawiły, że Jimiway Blues Festival jest moim faworytem wśród bluesowych wydarzeń.
Jimiway Blues Festival, którego twórcą i dyrektorem artystycznym jest Benedykt Kunicki, od 21 lat przyciąga do Ostrowa Wielkopolskiego rzeszę fanów. Ci przez dwa dni mają okazję obcować z bluesem z najwyższej półki. Nierzadko zagraniczni artyści grają tam jedyne koncerty w Polsce, co jeszcze bardziej czyni ten festiwal wyjątkowym.

W tym roku w  Ostrowskim Centrum Kultury wystąpiły perełki amerykańskiej sceny bluesowej. Festiwal otworzył zespół Tandeta Blues Band, który na małej scenie promował swój nowy album.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym JazzPRESS (str. 148) – LINK /.pdf/

Aya_Lidia_Al-Azab-foto-JBF-2015

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.