Blues Junkers i Blues Not Dead w Okolicach Bluesa

30 listopada 2015 r., poniedziałek, godzina 23:00, Radio Centrum Kalisz (106.4), audycja Okolice Bluesa, a tam Blues Junkers z “Blues Not Dead”. Posłuchajcie.

radio_centrum_106,4_logoAndrzej Jerzyk:
Całą tę godzinę spędzimy z Warszawską Formacją “Blues Junkers”, a czeka nas premiera debiutanckiego krążka tejże Orkiestry, zatytułowanego “Blues Not Dead”. Naszym wdzięcznym rozmówcą na antenie, będzie leader “Blues Junkers”, Dominik Abłamowicz!

W składzie zespołu jest Grzegorz Zawiliński, który często bywa w Bieszczadach – pozdrawiamy Grześ.

Blues Junkers to kwartet grający bluesa, boogie-woogie, rock’n’rolla, rhytm’n’bluesa, country i soul. Chcemy pokazać, że blues to gatunek muzyczny, który jest ojcem, czy już raczej dziadkiem a może nawet pradziadkiem całej współczesnej muzyki, i który wbrew obiegowym opiniom nie ogranicza się do powielania na okrągło 12-taktowego schematu. Naszą filozofią jest granie bluesowych piosenek, z charakterystycznymi melodiami, które można sobie nucić w pracy, na spacerze, na przystanku, pod prysznicem, w sklepie, a nawet u fryzjera.

Na portalu PolakPotrafi.pl, który przyczynił się do powstania płyty napisali:
Nasz projekt ma na celu realizacją naszego największego muzycznego marzenia, a mianowicie zrealizowania płyty CD brzmiącej tak, jak brzmią nagrania mistrzów bluesa z lat 50-tych. Zamierzamy zrealizować ją w profesjonalnym studiu nagraniowym, przy użyciu starego, vintage’owego sprzętu. Chcemy również nagrać teledysk, który będzie promował naszą płytę. Płyta będzie nazywać się BLUES NOT DEAD. Jest to tytuł jednej z naszych autorskich kompozycji, która wyraża naszą filozofię: uważamy, że we współczesnym, chaotycznym świecie, pełnym “plastikowej” muzyki należy robić wszystko, aby takie gatunki muzyczne jak blues, boogie-woogie, rhytm’n’blues przetrwały i nadal funkcjonowały w mediach, w radiu, w telewizji. Uważamy, że świat pełen takiej szczerej, naturalnej muzyki będzie po prostu lepszy.

Blues Junkers:
Natalia Abłamowicz – śpiew, kazoo
Dominik Abłamowicz – piano, harmonijka
Maciek Sych – gitara
Grzegorz Zawiliński – perkusja
gościnnie:
Jack Karpowicz – harmonijka.

Blues_Junkers_2015

Jak widzicie, nasz skład jest dość nietypowy, gdyż nie mamy gitary basowej. Tym nie mniej, uważamy, że jest to nasz atut. Dzięki tej prostocie, nasze brzmienie jest wyjątkowe, niepowtarzalne.

Pomimo, że istniejemy zaledwie pół roku, zdążyliśmy już sporo namieszać na polskiej scenie bluesowej. Wiosną tego roku wysłaliśmy zgłoszenie na konkurs zespołów w ramach największego polskiego (a może nawet europejskiego) festiwalu bluesowego – Rawa Blues. Ku naszemu zaskoczeniu, jury zdecydowało się od razu zaprosić nas na zagranie koncertu na dużej scenie katowickiego Spodka, przed gwiazdami ze Stanów Zjednoczonych. Jest to dla nas olbrzymie wyróżnienie.
Jako zwycięzcy tego prestiżowego konkursu, weźmiemy udział w EUROPEAN BLUES CHALLENGE, który odbędzie się w dniach 7-9 kwietnia 2016 roku we Włoszech. Będziemy tam reprezentować Polskę, a więc również każdego z Was!

Blues_Junkers_Blues_Not_Dead_cd2

Blues Not Dead:
1. Blues Junkers – 02:40 (muz. trad. / sł. D.Abłamowicz)
2. Glory of Love – 04:08 (B.Hill)
3. Mary Jane – 03:56 (T.Leavey)
4. Ain’t Nobody’s Business If I Do – 04:17 (P.Grainger / E.Robbins)
5. Let’s Get High – 02:57 (G.Jones)
6. Miss You So – 03:42 (muz. D.Abłamowicz / sł. D. Abłamowicz)
7. Blues Not Dead – 04:48 (muz. D.Abłamowicz / sł. D. Abłamowicz)
8. Stop That Boozin’ Now – 02:11 (muz. D.Abłamowicz / sł. D. Abłamowicz)
9. I’d Rather Go Blind – 06:12 (E.Jordan / B.Foster)

Kto nie słuchał audycji, zapraszamy:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.