JazzPRESS 01.2015 – European Blues Challenge

Ukazał się w tym roku pierwszy numer internetowego miesięcznika JazzPRESS, w którym Aya Lidia Al-Azab pisze o konkursie European Blues Challenge i polskim zespole, który wystąpi 14 marca w Belgii.

Bohaterem numeru JazzPRESS jest pianista i kompozytor jazzowy Piotr Orzechowski – zwany również „Pianohooliganem”. Absolwent Berklee College of Music w Walencji i, mimo zaledwie dwudziestu czterech lat, laureat wielu nagród, począwszy od wygranej na Montreux Jazz Solo Piano Competition w 2011 roku, po wręczone w ubiegłym roku Grand Prix Jazz Melomani w kategorii płyta roku, które otrzymał wraz ze swoim kwartetem High Definition.

W numerze także wyniki głosowania w internetowej ankiecie podsumowującej miniony rok JAZZ 2014, ogłoszonej po raz pierwszy przez redakcję, dużo wywiadów i recenzji płyt.

Aya_Lidia_Al-AzabBluesowy Zaułek – Aya Lidia Al-Azab – Przerwać trzyletnią ciszę /fragment/:

Od zajęcia trzeciego miejsca na European Blues Challenge przez Boogie Boys, w 2011 roku, zrobiło się bardzo cicho o polskich wykonawcach w tym konkursie. Poziom bluesa rośnie w Europie cały czas. Co roku polscy reprezentanci zmagają się z silną konkurencją. Nic dziwnego, Europa była pierwszym kontynentem , który przyjął starych, bluesowych weteranów. To Europa zasygnalizowała Ameryce, że posiada perły muzyki rozrywkowej. Dlatego też, blues na naszym kontynencie jest bardzo rozpowszechniony i prężnie działający.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym JazzPRESS (str. 139) – LINK /.pdf/

Drunk_Lamb-f.Marysia Gasecka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.