Jam Band – Tribute to Ryszard Riedel

24 stycznia 2015 roku Free Blues Club (Szczecin, ul. Powstańców Wielkopolskich 20) zaprasza na koncert Jam Band – Tribute to Ryszard Riedel.

Bilety: 15 zł – przedsprzedaż / studenci ; 20 zł – w dniu koncertu.
Sprzedaż biletów w przedsprzedaży prowadzona jest na wybrane koncerty. Na pozostałych koncertach opłata pobierana jest przy wejściu.
Bilety do nabycia w klubie od godz. 19 w dniach działania oraz:
-Salon muzyczny FAN (ul. Św. Wojciecha 1), (g.10-18)
-Sklep muzyczny ROCKMAN (Wyszyńskiego 12), (g.10-18)
Na wybrane koncerty: w serwisie http://bilety.fm/
Punkt Obsługi Klienta bilety.fm – Zamek Książąt Pomorskich, wejście “I”, Mały Dziedziniec (ul. Korsarzy 34)
Uwaga! W klubie nie są akceptowane płatności za bilety kartą.

Jam_Band-JAM BAND – to projekt stworzony przez Łukasza ,,Łyczka” Łyczkowskiego znanego ze współpracy z wirtuozem gitary Leszkiem Cichońskim, 5 RANO czy Sold My Soul wraz lubuskimi muzykami w celu upamiętnienia twórczości nieodżałowanego wokalisty zespołu Dżem Ryszard Riedela. Koncert ten jest swego rodzaju opowieścią o Ryszardzie Riedlu od młodych lat do tragicznego końca, piosenki przeplatane są anegdotami, ciekawostkami z barwnego życia wokalisty.

Charyzma, zaangażowanie i niesamowity kontakt z publicznością sprawiają, że koncerty JAM BAND’u przypominają występy za czasów Dżemu z Riedlem. A wszystko to podane w akustycznym sosie, co nadaje szczególny klimat temu projektowi muzycznemu. Szczere chęci propagowania twórczości Ryszarda Riedla oraz poziom wykonania został dostrzeżony przez Sebastiana Riedla, syna Ryśka, który wraz z zespołem Cree – Sebastian Riedel, Kramek, Kwiatek, Gryszka, Lomania zaprosił Łukasza,, Łyczka” Łyczkowskiego do udziału w specjalnym koncercie ,, ŻYCIE” na Festiwalu im. Ryszarda Riedla w 2014 roku.

Na projekt składa się blisko 20 utworów najbardziej znanych i lubianych: od Skazanego na Bluesa, Lunatyków, Wehikułu Czasu, przez Harley Mój, Sen o Victorii, List do M., Kim Jestem, Jestem Sobie po Czerwony jak Cegła i Whisky.
Akustyczny koncert to blisko dwugodzinne spotkanie z muzyką, która połączyła w sobie wachlarz różnych gatunków muzycznych.
Teksty Riedla pokazują, iż są ponadczasowe i dlatego na naszych koncertach świetnie bawi się publiczność, która pamięta czasy Ryśka jak i tak, która już zna zespół Dżem w innej odsłonie. Cały muzyczny spektakl jest dokładnie przemyślany i ma swoją dramaturgię, w przerwach pomiędzy utworami nasz wokalista opowiada o historii powstania poszczególnych utworów.

Skład:
Łukasz ‘Łyczek’ Łyczkowski – głos
Łukasz ‘Łabędź’ Łabędzki – gitara
Grzegorz ‘Johny’ Szkiela – gitara
Rafał ‘Rafik’ Siwak – bas
Arek ‘Lonek’ Jurusz – klawisze
Grzegorz ‘Buffalo’ Kasperowicz – perkusja
Jacek ‘Jaco’ Filipek – perkusionalia

Jam_Band-Tribute_Riedel_Free_Blues_Club

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.