J.J. Band – ostatnie koncerty w tym roku

J.J. Band to zespół, który w ciągu swojej działalności zdobył miano jednej z najlepszych grup bluesowych w Polsce, są na rynku muzycznym od 2001 roku. W 2022 roku mieliśmy przyjemość gościć ich na bieszczadzkiej scenie Bies Czad Bluesa.

Najbliższe koncerty:

J.J. Band – zespół z Jeleniej Góry w ciągu dwudziestu lat działalności zdobył miano jednej z najlepszych grup bluesowych w Polsce, a także otrzymał szereg nagród festiwalowych.
W 2003 roku zespół nagrał swoją pierwszą płytę „Good Day For The Blues” , a w 2004 roku odbyła się premiera albumu “Searching For The Blues”. W roku 2010 ukazała się szczególna płyta „J.J. Band i Przyjaciele – Blues” z utworami Tadeusza Nalepy, nominowana do nagrody Fryderyka. Wszystkie trzy płyty zyskały miano „płyty roku” w ankiecie czytelników pisma “Twój Blues”. Dwukrotnie czytelnicy uznali też J.J. Band za zespół roku. Jacek „Jogi” Jaguś to gitarzysta bluesowy 2004, 2006, 2007 i 2008 i 2009 roku, a Bartek Łęczycki, harmonijkarz bluesowy 2005, 2006 i 2007 roku w Polsce według rankingu “Twojego Bluesa”.
Grupa występowała na najbardziej prestiżowych festiwalach bluesowych w Polsce obok polskich i zagranicznych wykonawców z najwyższej półki. J.J. Band to niewątpliwa uczta muzyczna, wielka radość grania i dobra zabawa. W 2010 skład zespołu zasiliła sekcja rytmiczna złożona z doświadczonych i uznanych na polskiej scenie bluesowej wrocławskich muzyków – Bartosza Niebieleckiego na perkusji i Andrzeja Stagraczyńskiego na basie. W czasie koncertu zespołu będzie można usłyszeć przede wszystkim utwory z najnowszego albumu J.J. Band „2021” a także utwory z poprzednich płyt.

Skład J.J. Band:
-Jacek Jaguś – gitara, śpiew
-Bartosz Łęczycki – harmonijka ustna
–Andrzej Stagraczyński – gitara basowa
-Piotr Michalak – instrumenty klawiszowe
-Bartosz Niebielecki – perkusja

Dyskografia:
2014 – “Good Job” (2 CD, wyd. Blues Flowers)
2010 – “J.J. Band i przyjaciele grają utwory Tadeusza Nalepy – “Blues”
2008 – “JJ Band LIVE! on Blues Colours Festival 2006”
2004 – “Searchin’ for the Blues”
2004 – “Feelin’ Alright. JJ Band Live In Ostrzeszów”
2003 – “Good Day For The Blues” (wyd. Omerta.Art)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.