Imielin Blues Festival 2017

Tegoroczny Imielin Blues Festival odbędzie się w dniach 18 – 19 listopada.  To już  ósma edycja tej imprezy.

W Domu Kultury „Sokolnia” (Imielin, ul. Imielińska 92), oprócz uczestników zmagań konkursowych zagrają m.in.: w sobotę (18.10 – godz. 18:00) Tandeta Blues i formacja Czarny Pies Leszka Windera, natomiast w niedzielę (19.10 – godz. 18:00) wystąpią: duet Sebastian Riedel/ Sylwester Kramek, czyli „ojcowie założyciele” zespołu Cree oraz Czarny Pies Leszka Windera.

Wstęp na sobotnie przesłuchania i koncert o godz. 18.00 jest wolny, natomiast na koncert niedzielny obowiązują wejściówki w cenie 10 zł dostępne w placówkach MCK od 10.11.

Rusza też rekrutacja wykonawców, chętnych do wzięcia udziału w konkursowej części tegorocznej edycji Imielin Blues Festival. Na zgłoszenia zespołów lub solistów, organizatorzy czekają do 10 listopada. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne oraz pamiątkowe statuetki.

Jak mówi regulamin festiwalu:  Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wysłanie zgłoszenia  wraz z dwoma nagranymi utworami, które będą materiałem dla komisji kwalifikacyjnej. W konkursie mogą wziąć udział tylko zespoły nieprofesjonalne, czyli takie, które nie mają podpisanego kontraktu z żadnym impresariatem i wytwórnią płytową. Spośród nadesłanych materiałów jurorzy wybiorą najciekawsze propozycje, które zostaną zakwalifikowane do II etapu konkursu.

II etap odbędzie się w sobotę 18 listopada 2017 roku w Domu Kultury „Sokolnia”   w Imielinie. Początek przesłuchań w samo południe o godz. 12:00. Czas prezentacji „live” nie może przekroczyć 15 minut. Ogłoszenie wyników nastąpi około godz. 16:30.  Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne, pamiątkowe dyplomy i statuetki. Ponadto mogą liczyć na krótki występ podczas koncertu wieńczącego pierwszy dzień festiwalu – 18 listopada o godz.18.00.

regulamin

karta zgłoszenia

Jeden komentarz

  1. Poziom wysoki …. warto było być świadkami tego niesamowitego wydarzenia. Z frekwencją było gorzej ale wierzę że to się zmieni …. blues jest extra

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.