Blues Alive 2017

Miejski Dom Kultury Batory w Chorzowie (ul. Stefana Batorego 6) zaprasza na kolejną edycję czesko-polskiego festiwalu Blues Alive.

Termin: 19 listopada 2017 r. – godz. 18:00, Sala widowiskowa MDK Batory, bilety: 50 zł, a 60 zł w dniu koncertu.

W tym roku zagrają: Mississippi Mixtape, Nick Schnebelen Band, Mr.Sipp.

Mississippi Mixtape
Słowacki młody zespół, który łączy w swojej twórczości bluesa i funky.

Nick Schnebelen
Sławę i sceniczne szlify zdobył jako gitarzysta utytułowanego rodzinnego zespołu Trampled Under Foot, w którym grał wraz z siostrą Daniele i bratem Chrisem. Wystąpili na najbardziej renomowanych festiwalach świata (Notodden, Montreal, the Legendary Blues Cruise); dziś spotykają się tylko okazjonalnie, na specjalne koncerty „od wielkiego dzwonu”. Na co dzień stoją na czele własnych projektów — w przypadku Nicka jest to jego własne trio.

Mr. Sipp
Naprawdę nazywa się Castro Coleman. Gra na gitarze, śpiewa, komponuje. Urodził się w Mississippi, tam też zaczął przygodę z muzyką – a konkretnie z muzyką gospel. Bluesem zajął się stosunkowo niedawno, bo w 2012 roku…, a już dwa lata później wygrał konkurs International Blues Challenge. Był też nominowany do Blues Music Award w kategorii Debiut Roku. Ma na koncie 2 płyty: „It’s My Guitar” (2013) i „The Mississippi Blues Child” (2015). W listopadzie po raz pierwszy wystąpi w Polsce.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.