Hot Tamales Trio – premiera płyty

Przesłuchaliśmy debiutancką płytę Hot Tamales Trio (mamy, a co) i jesteśmy 3x na TAK!!!. Więcej takiego materiału na naszym rynku muzycznym. A głos wokalistki…

Już w tym miesiącu podczas festiwalu Bluesroads w Krakowie (21.05.2016) odbędzie się premiera płyty zespołu Hot Tamales. Kto żyw do Krakowa!

Hot_Tamales_Trio_

Członkowie zespołu mówią, że dostajemy efekt pracy trójki młodych ludzi zafascynowanych początkami muzyki, którzy pamiętają słowa Willie Dixona, że “blues to korzenie, reszta muzyki, to owoc”.
A Władysław Pękała na Forum Okolice Bluesa stwierdził: “Idealnie łączą perfekcję wykonawczą ze znakomitym wyczuciem stylu i istoty korzennego bluesa, co w konsekwencji ich wyróżnia.”

Na pierwszy album zespołu składa się dziewięć autorskich utworów zgrabnie spinających klamrą pierwszy okres ich działalności. W tym wypadku można powiedzieć, że mamy tutaj do czynienia z wizytówką tria, dzięki której można szukać inspiracji w poszukiwaniu drogi, jaką obiorą przez najbliższe lata. Muzycznie mamy więc, zarówno Deltę Mississipi, jak i westernowe tematy Ennio Morricone, Bessie Smith w mariażu z twórczością Edgara Allana Poe. Słusznie udało podzielić się album na dwie części, ponieważ dzięki temu zadowoleni będą zarówno puryści, jak i odbiorcy poszukujący w okolicach bluesa. Płyta powinna przypaść do gustu obydwu grupom jednocześnie, nie szukając złotego środka.

Utwory:
1. Glance 3,37
2. Patient 3,15
3. Fair 4,03
4. Dream Within A Dream 6,21
5. Peculiar Love Surprise 2,58
6. Pining Blues 5,35
7. Flies 5,02
8. Workable 2:55
9. Home Of Blue 3,41

Razem: 37,27 min

Hot Tamalea Trio – akustyczne trio z głosem kobiecym w klimacie kameralnym. “Pozostaniemy w aranżacjach niedalekich od bluesa, jazzu czy gospel, a jednak okraszonych własną inwencją i wyobraźnią. Nie bez niespodzianek i pozytywnych wrażeń.” Tak się do tej pory przedstawiali. Jednak utwory zespołu dawno przestały wpisywać się w te trzy szuflady, wychodząc poza nie. Chwytają za serce pięknymi piosenkami, ujmującą liryką, znajdując w swojej muzyce czas na wiele rodzajów emocji.

Od początku swojego istnienia przedarli się przez większość festiwali bluesowych w Polsce mając na swoim koncie:
-nagrodę specjalna III edycji “Pulavian Blues Festival”
-Grand Prix IX edycji Festiwalu “Las, Woda & Blues”
-nagrodę Publiczności VI Studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej “BLUESROADS”
-Grand Prix VII Festiwalu “Kraśnik Blues Meeting”
-nagrodę na III Festiwalu “Blues na Siewierskim Zamku”
-nagrodę na Meskalina Blues Festival 2015
-II miejsce podczas XI Rybnik Blues Festival 2015
-Grand Prix XXV Festiwalu Blues nad Bobrem
-2012-13 I miejsce w konkursie Kawiarenki Poetyckiej “Rawa Blues” za najlepszy tekst piosenki dla Elizy Sicińskiej
-nagrodę indywidualną dla najlepszego gitarzysty IX edycji Festiwalu “Las, Woda & Blues” dla Kamila Soleckiego
-nagrodę indywidualną dla najlepszej wokalistki i osobowości scenicznej VI Festiwalu “BLUESROADS” dla Elizy Sicińskiej
-nagrody indywidualne dla Elizy Sicińskiej i Łukasza Pietrzaka podczas festiwalu Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej 2015
-nagrody indywidualne dla Łukasza Pietrzaka i Elizy Sicińskiej podczas XXV Festiwalu Blues nad Bobrem.

Hot_Tamales_Trio_1

Skład zespołu:

Eliza Sicińska – wokalistka, autorka tekstów i kompozycji, o szerokim wachlarzu muzycznych inspiracji, ze szczególnym zamiłowaniem do muzyki bluesowej i amerykańskiego folku. Jej głęboki głos charakteryzuje się ciepłą, ciemną barwą oraz niskimi tonami. Kształciła się pod okiem Magdaleny Kot we wrocławskim Laboratorium Śpiewu i Mowy “Vocalize”.
W latach 2012- 2013 jej teksty piosenek wygrywały konkurs Kawiarenki Poetyckiej festiwalu „Rawa Blues”. Wyróżniona nagrodami dla najlepszej wokalistki i osobowości scenicznej VI edycji festiwalu „BLUESROADS” , Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej 2015 oraz XXV edycji festiwalu „Blues nad Bobrem”.

Kamil Solecki – zakochany w nagraniach Mississippi John Hurta młody gitarzysta akustyczny, czerpiący inspiracje m.in. z nagrań Mance’a Libscombe’a, Blind Willie McTella czy Brownie McGhee.
Laureat nagrody im. Mirka Kobusiaka podczas festiwalu “Blues nad Bobrem” oraz dla najlepszego gitarzysty IX festiwalu “Las, Woda & Blues”.

Łukasz Pietrzak (http://www.lpietrzak.net/)- wszechstronny harmonijkarz oscylujący wokół bluesa, jazzu, folku oraz piosenki autorskiej. Mimo młodego wieku zdołał zaznaczyć swoją obecność entuzjastycznie przyjętymi przez widownię licznymi koncertami zarówno w Polsce jak i zagranicą.
Występował m. in. w ramach festiwali Off Plus Camera International Festival of Independent Cinema, Bluesroads Festival czy Harmonica Bridge Festival.
W grze na swoim instrumencie łączy jego bogatą tradycję razem z nowatorskimi technikami.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.