Horses 1975 – niepublikowany koncert SBB

Doskonały, niepublikowany wcześniej koncert SBB z 1975 roku dostępny na płycie winylowej. Nakład limitowany!750 SZTUK (CZARNY LP) + 250 SZTUK (KOLOROWY LP). Dostępna także wersja CD.

Płytę można kupić w oficjalnym sklepie wydawcy płyty GAD Records Kultowe Nagrania:

Winyl MLECZNY LP 250 SZTUK – 100zł
Winyl LP 750 SZTUK – 70 zł

Unikatowe, świeże znalezisko! Kolejny (po Karlstad) całkowicie improwizowany występ SBB z owianej legendą szwedzkiej trasy w maju 1975 roku.
Brawurowe solówki organów Hammonda i gitary oparte na nerwowym pulsie perkusji. Formuła wczesnego, koncertowego SBB doprowadzona do żelaznej perfekcji.
Odkryty po latach materiał został zremasterowany w Szwecji z oryginalnej taśmy przez realizatora tych nagrań, Andersa Oredsona.

W maju 1975 roku SBB wyjechało do Szwecji. Owiana legendą podróż dała światu znany od lat, zapierający dech w piersiach koncert w Karlstad – ponad czterdzieści minut improwizowanego rocka progresywnego na światowym poziomie. Teraz, po latach, okazuje się, że Karlstad nie był jedynym zaskoczeniem tego tournée…

Najważniejszy polski zespół rockowy lat 70. podczas szwedzkiej trasy w 1975 roku był w szczytowej formie. Mogli grać dosłownie wszystko i… grali. Odnaleziona właśnie taśma z zapisem występu w niewielkim, przemysłowym miasteczku Hofors to potwierdzenie, że SBB bez trudu mogło na gorąco stworzyć czterdziestominutową rockową suitę pełną licznych zmian nastroju oraz brawurowych partii solowych organów Hammonda Józefa Skrzeka i gitary Apostolisa Anthimosa. Idea wczesnego, agresywno-progresywnego SBB jest tutaj doprowadzona do perfekcji: zespół brzmi jak jeden, spójny organizm napędzany przez nerwowe rytmy Jerzego Piotrowskiego, który perfekcją gry mógłby zadziwić niejeden metronom.

Kompletne nagranie koncertu z Hofors zostało odnalezione po latach w Szwecji i zremasterowane z oryginalnej taśmy przez realizatora tych nagrań, Andersa Oredsona. Edycja winylowa z inną okładką niż CD (choć oparta na tym samym zdjęciu Tomasza Sikory).

Skład:
Józef Skrzek – voc, org, synth
Apostolis Anthimos – g
Jerzy Piotrowski – dr

GAD_logo

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.