Gitarowy Rekord Guinnessa 2018

Gitarowy Rekord Guinnessa, wrocławskie Święto Gitary A.D. 2018, w ramach „Thanks Jimi Festival”, rozpocznie się na wrocławskim Rynku 1 maja o godz. 10:00. Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Guinnessa wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Henrdixa. Aby pobić rekord potrzeba 7356 gitar plus jedna.

Tegoroczna edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa rozpocznie się dzień wcześniej, bo już 30 kwietnia „Światowym Dniem Krasnoludka z Gitarą”. To impreza zadedykowana najmłodszym. Co roku organizatorzy staraja się wprowadzić dodatkowy wątek do Gitarowego Rekordu Guinnessa, który urozmaici festiwal i jednocześnie przyciągnie do Wrocławia nowych fanów gitarowego grania. W roku 2014 były to “Gitarowe Rodziny”, w 2015 “Dziewczyna z Gitarą”, a w tym roku przyszedł czas na grające dzieciaki.

Osiągnięty we Wrocławiu pułap 7356 gitar jest trudny do przekroczenia bez wsparcia sił “nadprzyrodzonych” – zatem cała nadzieja w krasnalach i dzieciach 🙂 – mówi Leszek Cichoński, dyrektor artystyczny Thanks Jimi Festival.

Zobacz ramowy program gitarowego święta 1 maja we Wrocławiu 🙂
Pamiętajcie, że godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom w przypadku nieprzewidzianych okoliczności.
Najważniejsze, żebyście byli z gitarą lub ukulele jak najwcześniej 1 maja na wrocławskim Rynku! – Organizatorzy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.