Debiutancki singiel duetu Smooth Gentelmen

„Overdrunk Love“ to pierwszy singiel z płyty „Smooth Gentelmen EP“ wydanej w styczniu tego roku przez duet Smooth Gentelmen. Premiera w stacjach radiowych dzisiaj, czyli 23.04.2018 r.

Maciej Sobczak (Hot Water) i Bartek Szopiński (Boogie Boys) od wielu lat spotykali się na scenach koncertowych. Przyjemność wspólnego muzykowania spowodowała, że postanowili założyć duet Smooth Gentelmen. Fascynacja bluesem, boogie i amerykańskim folkiem oraz chęć improwizowania stworzyły mieszankę, która wykorzystując standardy, staje się punktem wyjścia do dalszych muzycznych poszukiwań. Zarówno Maciej Sobczak, jak i Bartek Szopiński są znakomitymi i niekonwencjonalnymi instrumentalistami, co sprawia, że ich występy są świeże i oryginalne. Gitary Macieja i klawisze Bartka oczarowują słuchaczy subtelnymi solówkami oraz ciężkimi, obsesyjnymi riffami. W swoim repertuarze mają utwory J.J. Cale’a, Boba Dylana oraz standardy bluesa i boogie.
Smooth Gentelmen to tegoroczny finalista 34. International Blues Challenge w Memphis (USA), gdzie koncertowali w styczniu tego roku!

Najbliższe koncerty:
09.06 – Świecie, festiwal Blues Na Świecie
30.06 – Eutin (Niemcy), festiwal German Blues Challenge
01.07 – Eutin (Niemcy), festiwal German Blues Challenge
05.07 – Suwałki, festiwal Suwałki Blues

Piosenkę nagrano w składzie:
Maciej Sobczak – śpiew, gitara
Bartek Szopiński – piano

Nagranie zrealizowano w 2017 r. w MM Studio w Poznaniu
Realizacja dźwięku, miks, mastering: Przemysław Ślużyński
Produkcja muzyczna: Smooth Gentelmen
Zdjęcia: Marcin Melanowicz

Promocja:
Robert Grześkowiak – kom. +48 721 288 251, flower-records@tlen.pl
Kontakt z zespołem:
Bartek Szopiński – kom. + 48 692 791 069, office@smooth-gentelmen.com, smooth-gentelmen.com, facebook.com/SmoothGentelmenMusic

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.