F.B.I. – Full Blues Institution

30 maja 2017 roku zespół F.B.I. pochwalił się swoją debiutancką płytą pod tytułem “Full Blues Institution”.

Płytę można nabyć na Facebooku w zakładce “Sklep“, na portalu Szopik Media i oczywiście na koncertach zespołu. Najbliższy zespół zagra na Dniach Sokółki 10 czerwca.

Nagrań dokonano na początku marca 2017 roku w Studio Rembrandt Polskiego Radia Białystok, dzięki patronatowi i wydatnemu wsparciu Burmistrza naszego miasta – Sokółki.
Nagrywano na tzw. setkę, czyli tak jak się gra na żywo. Lista w odtwarzaczu obok zawiera jedynie skrócone wersje utworów. Pełne wersje znajdują się na krążku audio, który można nabyć tutaj.
Niemniej zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na nasze koncerty, bo tylko bezpośredni kontakt z nami w pełni oddaje energię i brzmienie Full Blues Institution.

Zespół istnieje od 2002 roku, a od 2015 w składzie: Sławek Klimczak – gitara, wokal; Bartek Czyżewski – bass; Adam Andryszczyk – gitara; Michał Karpowicz – perkusja.
W okresie współpracy z sekcją dętą zespół nazywał się F.B.I. Blues Band. Obecnie powrócił do starej nazwy F.B.I. – którą chętnie tłumaczy jako Full Blues Institution.
W szeregach formacji grali: Sylwek Putkowski – perkusja, Sławek Pyrko (harmonijka), Ola Lech (śpiew), Michał Wróblewski (harmonijka), Romuald Mieszkuniec (saksofon).

Zespół jest laureatem kilku konkursów bluesowych, ma na swoim koncie koncert live w studiu Polskiego Radia Białystok, występy m.in. na Suwałki Blues Festiwal i Zaduszkach Bluesowych w Białymstoku.
Jego repertuar stanowią przede wszystkim autorskie utwory śpiewane w języku polskim. Brzmienie i styl tej kapeli niektórzy określają jako połączenie Nalepy z Hendrixem. Warto przyjść na koncert by osobiście się o tym przekonać…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.