Joanna Knitter Blues & Folk Connection – Hard, hard times

23 czerwca 2017 r. w sopockim Teatrze BOTO (ul. Bohaterów Monte Cassino 54B) zespół Joanna Knitter Blues & Folk Connection zagra koncert promujący nową płytę “Hard, hard times”, zawierającą wyłącznie autorski materiał.

Joanna Knitter Blues & Folk Connection: Muzyka, którą będzie można usłyszeć, to przede wszystkim mocny, dojrzały blues, opowiadający o ciężkich czasach, w jakich przyszło nam żyć. Ale proszę się nie obawiać – nie znaczy to, że będzie ponuro, bo nawet tematyka zdrad czy cierpień nie musi pociągać za sobą smętnej harmonii. Najlepiej będzie, jeśli przyjdziecie na koncert i sami się o tym przekonacie. Zapraszamy do naszego NEVERLANDU….

Członkowie zespołu:
Joanna Knitter – voc
Adam Żuchowski – double bass
Piotr Góra – drums
Artur Jurek – key, accordion
Krzysztof Paul – guitars

Blues & Folk Connection to projekt czerpiący z tradycji muzyki amerykańskiej początku XX wieku, jednak nie unikający poszukiwań wśród brzmień bardziej współczesnych. W skład zespołu wchodzą muzycy o diametralnie różnych osobowościach, pochodzący z innych kultur muzycznych: zakorzeniony w bluesie perkusista Piotr Góra, jazzowy kontrabasista Adam Żuchowski, wszechstronny pianista Artur Jurek oraz grający slidem gitarzysta Krzysztof Paul, kierujący zespół bardziej w stronę rocka. Te osobowości spina liderka, wokalistka Joanna Knitter.

Grupa w swoim dorobku, poza świetnie przyjętą przez fanów oraz dziennikarzy muzycznych płytą Cruel, cruel world (m.in. 3 miejsce w kategorii Płyta Bluesowa Roku w ankiecie prowadzonej przez dziennikarzy i czytelników czasopisma Twój Blues), ma także kilka wyróżnień (I nagroda na międzynarodowym festiwalu Blues Alive w Czechach, I nagroda na międzynarodowym festiwalu Rawa Blues).

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.