Doghouse Sam & his Magnatones w Radiu Rzeszów

12 września 2014 r. (godz.19:00) w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów wystąpi trio Doghouse Sam & his Magnatones. Zaproszenia na koncert: jszlachta@radio.rzeszow.pl.

Doghouse Sam & his Magnatones to trzyosobowa formacja z Belgii, która dała się szerzej poznać światu w 2012 roku wraz z wydaniem genialnego albumu „Buddha Blue”.
Co ciekawe, to panowie nie są nowicjuszami w swoim fachu, choć de facto tak można by sądzić patrząc tylko przez pryzmat ich debiutanckiego krążka. Każdy z nich ma bogate CV artystyczne, świadczące o wieloletniej obecności na profesjonalnej scenie muzycznej.

Płytę „Buddha Blue” otwiera utwór „Ain’t Got Time”, zagrany w rock’n’rollowym tempie, będący niejako encykliką ich stylu, targającego klasyczną strukturę bluesa do współczesności, bez naruszania jego świętości. Głównym narzędziem w zespole jest gitara Doghouse Sama (Wouter Celis) która zaskakuje swoim brzmieniem oraz kształtem, bo oprócz tradycyjnego instrumentarium muzyk z powodzeniem używa Cigar Boxów (gitara zrobiona z odpadów przemysłowych). Wszystkie szanujące się magazyny branżowe wypowiadają się o formacji Doghouse Sam & his Magnatones z entuzjazmem, podkreślając niezwykłą żywiołowość i stylowość wykonywanego przez nich repertuaru, zwłaszcza w interakcji z publicznością.
W Japonii ich sceniczność została nawet porównana do koncertów Seasick Steve’a [!!!] i nie ma w tej opinii kumoterskiej przesady, bo istotnie Doghouse Sam jak nikt inny potrafi wskrzesić leciwego bluesa, nadając mu nowy i nieszablonowy charakter brzmieniowy.

Aktualnie trio finalizuje swój drugi album, którego polska premiera została ustalona na wrzesień 2014 r. i nastąpi podczas 15 edycji tarnobrzeskiego festiwalu Satyrblues.

Z tej też okazji 12 września 2014 r. o godz. 19:00 Doghouse Sam & his Magnatones zagrają specjalny koncert w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów, promując oba te wydarzenia. Zespół przyjedzie do Polski na zaproszenie Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia „OKO” – Ochrona Kultury Oryginalnej i będzie to ich pierwsza wizyta w naszym kraju!

Zapraszam Państwa na koncert Doghouse Sama & his Magnatones w Polskim Radiu Rzeszów.
txt: Victor Czura

Doghouse Sam – gitara, harmonjka, śpiew
przed założeniem Magnatones grał w zespole Rhythm Bombs z którym zjeździł całą Europę, dając
ponad 500 koncertów. Jest uznawany za jednego z najlepszych harmonijkarzy w Europie.

Jack “Fire” O’Roonie – kontrabas
wirtuoz kontrabasu, grający techniką SLAP, mający na koncie m.in. współpracę z Wild Ones,
Seatsniffers, Ronnie Dawson.

Franky Gomez – perkusja
najlepszy perkusista w Holandii w/g Blues Foundation! Grał w TEE, TB4Q, Elmore D.

Źródło: Victor Czura i Polskie Radio Rzeszów

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.