Debiutancki singiel i płyta zespołu Sunday Morning. Premiera singla: 10.01.2022 r.

Dziś do stacji radiowych trafia piosenka „Nie ma tam nic“, pierwszy singiel promujący debiutancką płytę zespołu Sunday Morning „Sunday Morning“, która ukaże się w piątek 14.01.2022 r.

Zespół Sunday Morning powstał w listopadzie 2015 roku w Lesznie z inicjatywy perkusisty Andrzeja Maya. Od tamtej pory zyskuje coraz większe rzesze fanów, zbierając pozytywne recenzje i komentarze. Fascynacje i inspiracje muzyczne poszczególnych muzyków mocno od siebie odbiegają, a mimo to razem tworzą harmonijny kolektyw. Po ponad sześciu latach poszukiwań swojej muzycznej drogi, zespół wydaje debiutancką płytę zatytułowaną… „Sunday Morning”.

Płyta zawiera dziewięć utworów o zróżnicowanej stylistyce. Wpływ na to mają wspomniane wcześniej zróżnicowane inspiracje muzyczne członków zespołu, a za sprawą pianisty także korzenie z półwyspu Iberyjskiego. Portugalczyk Iuri Gaspar to absolwent Wyższej Szkoły Muzyki w Lizbonie, który od 2014 roku mieszka w Polsce. Wszystkie te elementy wspaniale łączy, pochodząca z Kościana, utalentowana wokalistka Daria Kaczór-Boś. Dodatkowej energii daje kompozycjom sekcja dęta. Kompozytorem wszystkich utworów, a także autorem trzech tekstów na płycie jest gitarzysta Przemysław Maćkowiak. Także trzy teksty napisała wokalistka zespołu Daria Kaczór-Boś, a pozostałe trzy leszczyńska poetka Sabina Klak.

Płytę nagrano w składzie:
Daria Kaczór-Boś – śpiew, chórki
Przemysław Maćkowiak – gitary
Iuri Gaspar – instrumenty klawiszowe
Sławomir Pluta – gitara basowa
Andrzej May – perkusja
Rafał Gubański – saksofony
Gościnnie:
Damian Ruskowiak – trąbka

Realizacja nagrań: Marcin Samarzewski, Maciej Sztyma, Tomasz Maciejewski
Mastering: Marcin Samarzewski, Studio Wiosenna w Lesznie

SUNDAY MORNING „Nie ma tam nic” 3:52
(File, MP3, 320, Singiel)
Premiera: 10.01.2022r., RNL 912:
https://radionewsletter.pl/2022/01/07/single-polecane-do-grania-od-10-stycznia/

Sunday Morning

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.