Marcin Grapsztunowicz – Akustycznie

Marcin Grapsztunowicz

Marcin Grapsztunowicz:

“Płyta “Akustycznie”, nie jest dla mnie zwykłym krążkiem z muzyką. Jest przede wszystkim ważną częścią mojej muzycznej przygody z harmonijką ustną w roli głównej. A Wy właśnie jesteście najważniejszym ogniwem tej przygody. Bez słuchaczy, bez osób, które mnie wspierały na tej drodze, granie nie miałoby sensu. Cieszę się i bardzo dziękuję, że jesteście uczestnikami tej przygody.

Krążek ma charakter bluesowy i około-bluesowy, a harmonijka ustna odgrywa tu przewodnią rolę. Podzieliłem się z Wami wokalnie kilkoma swoimi spostrzeżeniami oraz sytuacjami z życia codziennego. Wszystko to przedstawione jest w odsłonie akustycznej.

Na płycie znajdziemy także dwa nagrania duetu “HoldBlues” (nr 6 i 9), w którym grałem na harmonijce, zaś na cajonie wystukiwał puls Ryszard Słowicki. Duet stanowił ważną część mojej muzycznej przygody, więc chciałem, aby miał swoje miejsce wśród wszystkich utworów”.

PŁYTA: Akustycznie

 1. Blues w powietrzu
 2. Dogonić kojota
 3. Uwierzyć w cuda
 4. Co ważne jest
 5. Harmonijkowy duet
 6. Złapać chwilę
 7. Ucieczka z Bluesem
 8. Nie wiem
 9. Z harmonijką w kieszeni
 10. Spacer
 11. Pociąg
 12. Dziękuję

Marcin Grapsztunowicz – harmonijkarz z pasji, który posługuje się takimi technikami gry jak bending, tongue blocking, overblow i inne. Styl grania na harmonijce ukształtował na bazie słuchania muzyki granej przez wielu harmonijkarzy z całego świata. Porusza się w obszarze muzyki bluesowej i około bluesowej ale nie stroni od innych gatunków muzyki. Realizuje własne pomysły muzyczne płynące z serca i głowy ale czasami sięga po tzw. covery. Koncertował na mniejszych ale i na większych scenach m.in. w duecie HoldBlues. Wystąpił również na scenie Rawy Blues. Jest laureatem Wojewódzkiego Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.