Chatka Blues Festival 2022

Koncerty 12. edycji CHATKA BLUES FESTIVAL odbędą się w dniu 23 września 2022 r. w Centrum Handlowe Vivo! Lublin oraz 24 września 2022 r. w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. W tym roku na scenie usłyszymy trzech wykonawców prezentujących różne oblicza bluesa.

Podobnie jak w latach ubiegłych do Lublina zawitają wyjątkowi artyści, prezentujący różne odcienie bluesa.
W tym roku bluesowe granie zainauguruje koncert legendy polskiego bluesa – Kasy Chorych. Koncert odbędzie się 23 września (piątek) w Centrum Handlowym VIVO, a wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa fotografii koncertowej, prezentująca występy artystów z poprzednich edycji Chatka Blues Festiwal.

Na drugi dzień imprezy (sobota, 24 września) zapraszamy do Chatki Żaka. Jako pierwszy na scenie wystąpi w formule akustycznej Arek Zawiliński – autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck.

Gwiazdą wieczoru i 12. edycji CHBF, będzie mieszkający w Los Angeles wokalista i gitarzysta Daryl Strodes, który uraczy nas doskonałą mieszanką Blues/R&B/Funk/Jazz.

Bilety będą dostępne w serwisie e.Bilet.pl od 29 sierpnia br.
Informacje o biletach znajdują się tutaj

PROGRAM

23.09.2022 r. (piątek) godz. 19:00 – Centrum Handlowe Vivo! Lublin (koncert na tarasie widokowym na dachu Vivo!)
Kasa Chorych

24.09.2022 r. (sobota), godz. 19:00 – Sala Widowiskowa ACKiM UMCS Chatka Żaka
Arek Zawiliński
Daryl Strodes Band (USA/Polska)

Szczegółowe informacje znajdują się na www.chatkablues.pl

ORGANIZATORZY

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Obszar Działao Artystycznych (ODA). Współorganizatorami są Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Partnerami tegorocznej edycji są Centrum Handlowe Vivo! Lublin i STOART. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Adam Bartoś.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.