Album – Dżem. Wehikuł czasu

To opowiedziana słowami samych muzyków oficjalna kronika istotnych wydarzeń z bogatej historii zespołu, który przez blisko pół wieku nieprzerwanej działalności stał się jednym z najważniejszych zjawisk muzycznych w kraju. Przez ten czas Dżem w pełni zasłużenie zyskał status zespołu kultowego. Jest to przede wszystkim opowieść z pierwszej ręki – wzbogacona setkami niepublikowanych zdjęć, rękopisów, plakatów, reprodukcji i cennych archiwaliów, dzięki którym klimat podróży przez dekady jest tak wciągający i niepowtarzalny. W czasie tej podróży spotykamy tych, którzy przed laty tworzyli legendę Dżemu – jak i tych, którzy tę legendę pielęgnują i rozwijają obecnie. Dzisiaj Dżem jest niczym rodzina. Rodzina do której, poza muzykami, należą wszyscy ci, którzy przyjęli do swoich serc proste, ale jakże autentyczne słowa i dźwięki dziesiątek ponadczasowych utworów, z których wiele stało się hymnami pokoleń.

Ponad 600 stronicowy starannie opracowany album z blisko tysiącem w większości niepublikowanych fotografii. Reprodukcjami rękopisów, plakatów i pamiątek z bogatej historii zespołu Dżem.

Album został wydany w twardej okładce, wydrukowany na wysokiej jakości papierze, oraz wzbogacony o materiałową tasiemkę do zaznaczania stron. Całość została zapakowana w gustowne etui, powleczone wybiórczą aksamitną folią. Całościowy nakład publikacji został ponumerowany, dzięki czemu nie ma dwóch takich samych egzemplarzy tego niezwykłego albumu. „Dżem. Wehikuł Czasu” to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów, fanów i sympatyków jednego z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki.

Autorami tego zbioru wspomnień są ci, którzy przez lata tworzyli historię zespołu Dżem – muzycy. Album opracował Marcin Sitko – autor książek o tematyce muzycznej i kulturowej, w tym między innymi dwóch tomów świetnie przyjętej publikacji “Rysiek Riedel we wspomnieniach”. Słowo wstępne napisał Jan Chojnacki, dziennikarz muzyczny oraz legendarny głos radiowy, pomysłodawca kultowej audycji “Bielszy Odcień Bluesa”. Album ukazuje się nakładem wydawnictwa Black Points. Jest oficjalną publikacją zespołu Dżem.

Źródło: https://wehikulczasu.com.pl

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.