Breakout Days Festival 2016

W dniach 15-17.09.2016 r. w Rzeszowie odbędzie się kolejny Breakout Days, stworzony ku pamięci wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty, Tadeusza Nalepy.

Twórczość Tadeusza Nalepy wytyczyła nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym narzucone w latach 70` ograniczenia estetyczne. Muzyka stworzonego przez Tadeusza zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się marką rozpoznawalną w wielu krajach. Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem.

Festiwal ma na celu upamiętniać twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy, promować ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując młodych twórców inspirujących się zespołem Breakout. Wydarzenie jest otwarte dla szerokiej społeczności, jednak za cel stawiamy sobie kultywowanie oraz uhonorowanie twórczości Tadeusza Nalepy wśród mieszkańców Rzeszowa. Działania interdyscyplinarne: wystawy, warsztaty, koncerty i spotkania pozwalają na konfrontację muzyki zespołu Breakout z nowoczesnymi interpretacjami nurtu muzycznego jakimi są blues i rock. W festiwalu uczestniczą debiutanci a także profesjonalni muzycy, którzy wymienią się doświadczeniami. Dzięki tej inicjatywie w Rzeszowie prezentują się muzycy z nurtu bluesowo-rockowego z całego kraju.

15.09.2016, 18:00 /czwartek/
Kino Helios, Galeria Rzeszów, ul Piłsudskiego 44
18:00 – Adam Bartoś – koncert otwierający oraz nocny pokaz teledysków – wstęp na bezpłatne zaproszenia do odebrania w Estradzie Rzeszowskiej – ilość miejsc ograniczona
Klub Festiwalowy, Estrada Caffe, ul. Rynek 26
21:00 – Adam Bartoś
22:00 – Wes Gałczyński & Power Train

16.09.2016, 21:00 /piątek/
Klub Festiwalowy, Estrada Caffe, ul. Rynek 26
21:00 – Pivo
22:30 – Revolution

17.09.2016, 12:00 /sobota/
Estrada Rzeszowska / Rzeszowski Inkubator Kultury / Studio Dźwięków Pogranicza, ul.Jagiellońska 24
12:00 – muzyczne warsztaty bluesowe oraz odsłonięcie bluesowego muralu
Pomnik Tadeusza Nalepy, ul. 3 Maja
18:00 – „Rzeszowianie czują bluesa” – z okazji Polskiego Dnia Bluesa (rocznica urodzin B.B King`a) zapraszamy wszystkich gitarzystów z Rzeszowa i okolic do wspólnego odegrania jednej z najbardziej znanych piosenek zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy pt. „Kiedy byłem małym chłopcem”.
Rynek
19:00 – Koncert Finałowy – J.J. Band, Małgorzata Ostrowska, Patrycja Markowska, Piotr Nalepa, zespół festiwalowy
Afterparty – Klub Festiwalowy, Estrada Caffe, Rynek 26
21:30 – Blues Perspective Band
Po koncercie wspólne jam session.

Breakout_Day_2016

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.