Satyrblues 2016

Tarnobrzeskie Stowarzyszenia “OKO” – Ochrona Kultury Oryginalnej zaprasza na 17. edycję festiwalu Satyrblues, który odbędzie się w sobotę 10 września 2016 r. o godz. 15:00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury (ul Słowackiego 2).

Jest to festiwal cykliczny, odbywający się raz w roku w Tarnobrzegu, integrujący środowiska twórcze poprzez sztukę szeroko rozumianą, szanujący odrębność kulturową i wyznaniową, a jego nazwa własna jest gościnnym mianownikiem dla wszystkich szlachetnych gatunków artystycznych. Jest też jedynym tego typu przedsięwzięciem na świecie, udanie łączącym dwie dyscypliny sztuki, mające wartość edukacyjną i ponadpokoleniową.

satyrblues_2016_baner

Można tu spotkać wybitnych grafików, muzyków, fotografików, filmowców, komiksiarzy, iluminarzy, a nawet i znanych dziennikarzy. W sumie 6 godzin obcowania z sztuką na najwyższym poziomie w atmosferze wzajemnego poszanowania.

Zapraszam więc na Satyrblues do Tarnobrzega, miasta z artystyczną duszą, gdzie Satyra spotyka się z Bluesem nie czyniąc krzywdy nikomu.

Victor Czura

Wśród wykonawców pojawią się Manu Lanvin & The Devil Blues Band i Yossi Sassi Band. Swoją twórczością okraszą festiwal Andrzej Poniedzielski, Oleg Gustol, Sławomir Łosowski, Sławomir Łuczyński i Bogusław Poloch.

satyrblues_2016_program

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.