Breakout Days 2019

Breakout Days to wydarzenie muzyczne stworzony ku pamięci wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty, Tadeusza Nalepy. Jego twórczość wytyczyła nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym narzucone w latach 70` ograniczenia estetyczne. Muzyka stworzonego przez Tadeusza zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się marką rozpoznawalną w wielu krajach. Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem. Rzeszów Breakout Days upamiętnia twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy i promuje ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując twórców inspirujących się zespołem Breakout.

W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 12-14 września. W czwartek, 12 września odbędzie się koncert w Studiu Koncertowe im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów. Wystąpią m.in. Martyna Jakubowicz, Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska i Magda Piskorczyk oraz zespół Nie-Bo z Robertem Luberą i Piotrem Nalepą. Koncert będzie transmitowany na antenie Radia Rzeszów i radiowej „Trójki”.

Koncert główny odbędzie się w piątek 13 września na rzeszowskim Rynku. Podczas tego koncertu 25-lecie pracy artystycznej świętować będzie Kasia Kowalska. Usłyszymy także Polę Chobot & Adama Barana, Natalię Kwiatkowską, Magdę Piskorczyk, Roberta Luberę i Piotra Nalepę.

Po koncercie głównym, w Hotelu Bristol odbędzie się koncert klubowy Martyny Jakubowicz.

W sobotę, tradycyjnie już spotkamy się przy pomniku Tadeusza Nalepy na ul. 3 Maja by wspólnie zagrać jeden z najsłynnieszych utworów Tadeusza i zespołu Breakout – “Kiedy byłem małym chłopcem”. Towarzyszyć nam będą m.in. Piotr Nalepa i Robert Lubera. Na scenie przy wieży Kościoła Farnego zagrają zespoły May i Sold My Soul.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na koncerty w Radiu Rzeszów i Hotelu Bristol obowiązują bezpłatne zaproszenia. Bilety na koncert Martyny Jakubowicz będzie można otrzymać od środy 28 sierpnia, od godz. 9.00 w Estradzie Rzeszowskiej (jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie dwa zaproszenia). Bilety na koncert w Radiu Rzeszów będzie można wygrać w konkursach organizowanych na fanpage’u Estrady Rzeszowskiej na portalu Facebook.

Program

Rzeszów Breakout Days 2019

Kuratorzy programowi: Piotr Nalepa, Robert Lubera

Czwartek 12.09

Polskie Radio Rzeszów, Studio Koncertowe im. Tadeusza Nalepy, Zamkowa 3, 35-001 Rzeszów

22:00 – Koncert nadawany także na żywo na antenie Polskiego Radia Rzeszów oraz Polskiego Radia Trójki

Informacje o zaproszeniach już wkrótce.

Wystąpią m.in. Martyna Jakubowicz, Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska i Magda Piskorczyk oraz  zespół Nie-Bo z Robertem Luberą i Piotrem Nalepą.

Prowadzenie: Jan Chojnacki – Radiowa „Trójka”

Zaproszenia na koncert można wygrać w konkursie na profilu Estrady Rzeszowskiej na portalu Facebook.

Piątek 13.09

Rzeszowski Rynek

19.00 Koncert finałowy

25-lecie pracy artystycznej Kasi Kowalskiej

oraz:

Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska, Magda Piskorczyk, Robert Lubera i Piotr Nalepa.

Hotel Bristol, ul. Kopernika 12

22.00 – Koncert Martyny Jakubowicz

Bilety na koncert będzie można otrzymać bezpłatnie w Estradzie Rzeszowskiej od środy, 28 sierpnia od godz. 9.00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa zaproszenia.

Sobota 14.09

Pomnik Tadeusza Nalepy, ul. 3 Maja

17:00 – „Gramy dla Nalepy” – zapraszamy wszystkich gitarzystów do wspólnego odegrania jednej z najbardziej znanych piosenek zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy pt. „Kiedy byłem małym chłopcem”.

Mała scena, ul. 3 Maja

May

Sold My Soul

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.