Lep Na Bluesa 2019

Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy „Lep na bluesa”
XI edycja „Powiew młodości”
07.09 – 21.09.2019 r., Józefów

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.
Miejsce: Skwer im. św. Jana Pawła II w Józefowie (przy Miejskim Ośrodku Kultury) W razie deszczu koncerty zostaną przeniesione do sali widowiskowej MOK.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

3 soboty i aż 6 koncertów w wykonaniu muzyków młodego pokolenia, czyli jeszcze więcej energii i jeszcze więcej muzyki! Podczas tegorocznej edycji wydarzenia na jednej scenie spotkają się różne brzmienia, inspiracje i temperamenty. Zapraszamy do Józefowa – miasta Tadeusza Nalepy, by posłuchać jak charyzmatyczni młodzi artyści grają „swojego” bluesa.
W pierwszą festiwalową sobotę wystąpią: David Fly, który łączy dwie wielkie pasje: muzykę i podróże, a w jego kompozycjach, oprócz bluesa można usłyszeć fascynację muzyką country, folk i soul oraz Christine And The Blue Drags – zespół przywołujący klimat juke jointów amerykańskiego Południa, gdzie bawiono się i tańczono przy dźwiękach transowej, często improwizowanej muzyki.

Tydzień później będzie można usłyszeć Kajetan Drozd Acoustic Trio, którego wokalista i gitarzysta zdążył już zdobyć uznanie na wielu prestiżowych festiwalach bluesowych grając muzykę o mocnych blues-rockowych korzeniach przeplataną takimi gatunkami jak funky, country, boogie czy rockabilly. Tuż po nim wystąpi Ornery Broad, czyli trzy przyjaciółki, które pochodzą z różnych stron i muzycznych gruntów, ale łączy je sentyment do muzyki inspirowanej tradycjami kultury amerykańskiej.
Ostatnie koncerty zagrają zespoły No Frames i Cotton Wings. Pierwszy z nich czerpie inspiracje z różnych gatunków muzycznych i kłania się wielkim nazwiskom ich przedstawicieli interpretując ich muzykę na nowo, a także tworząc własne kompozycje. Z kolei Cotton Wings to formacja rhythm & bluesowa, która ma na swoim koncie sukcesy w najważniejszych polskich konkursach bluesowych.

Wydarzenia towarzyszące to: wystawa fotografii Wojciecha Manna „Portrety malowane muzyką” oraz wystawa plakatów ze wszystkich edycji Festiwalu autorstwa Grzegorza Muczke.

Festiwal „Lep na Bluesa” to jedno z ważniejszych wydarzeń bluesowych w tej części kraju, a jednocześnie kulturalna wizytówka miasta. To w Józefowie przez ponad 20 lat mieszkał i tworzył Tadeusz Nalepa – założyciel legendarnego zespołu Breakout, nazywany również „Ojcem polskiego bluesa”. Celem Festiwalu jest kultywowanie pamięci o wielkim bluesmanie oraz popularyzacja muzyki bluesowej i gatunków pokrewnych tj. jazz, gospel, rock.

Nad wysokim poziomem artystycznym Festiwalu jak co roku czuwa społeczny komitet organizacyjny, w którego skład weszli znajomi i przyjaciele Tadeusza Nalepy, mieszkający w okolicy muzycy związani z bluesem: Urszula Kałuszko, Andrzej Sołtysik, Tomasz Miturski, Grzegorz Muczke oraz Zbigniew Jędrzejczyk i przede wszystkim nasi Goście Honorowi – Grażyna Dramowicz-Nalepa oraz Bogdan Loebl – autor tekstów do piosenek artysty.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.