BOUCH pROJEKt

Przedstawiamy niezwykły duet nasrtojowego, klimatycznego gitarzysty i pieśniarza Alasdaira Boucha i oraz ekspresyjnego saksofonisty Andrzeja Rojka. Angielsko-polski projekt muzyczny BOUCH pROJEKt.

Bouch_Rojek_2014W programie duetu wyróżnić można standardy i utwory bluesowe oraz piosenki autorskie które, można zaliczyć do poezji śpiewanej, jednak z wyraźnym bluesowym akcentem. Zestaw autorskich piosenek Alasdaira to akustyczny blues z elementami country i folk. W zespołowym brzmieniu programu integralną rolę odgrywają partie saksofonu i instrumentów dętych. Wymienione gatunki muzyczne w wykonywanym programie nie są wyraźnie wyszczególnione czy też specjalnie od siebie oddzielone. Bogactwo form, stylistyk widoczne jest przez cały czas trwania koncertu. Jako muzycy o szerokich horyzontach artyści pokazują słuchaczom jak w różnorodnej, zmieniającej się muzycznej formie podać jedną wspólną treść, muzyczny temat, nawet stary, doskonale znany, by odżył na nowo,stał się utworem, który będziemy mogli osobiście przeżyć. Koncert z pewnością będzie tym, co poszerzy nasze rozumienie pojęć podstawowych jak blues, folk, piosenka autorska – nie osobne światy a różne formy wyrazu, niekiedy o nieznacznie zarysowanych granicach. Jesteśmy przekonani, że występ duetu poszerzy naszą ogólnie pojmowaną muzyczną wyobraźnię.

Duet zagra kilka koncertów na przełomie stycznia i lutego:Bouch_Rojek_2014_Gosciniec
30.01.14 Gościniec, Bełchatów
01.02.14 Improwizacja, Sieradz
02.0r2.14 Juydyka, Zduńska Wola
03.02.14 Radio Centrum Kalisz, Okolice Bluesa – audycja Andrzeja Jerzyka
06.02.14 Collosseum Jazz Club, Wrocław
07.02.14 Ancymon, Białołęka
08.02.14 Taaka Ryba, Wołomin

Alasdair Bouch
Pochodzi z Wielkiej Brytanii, ale aktualnie mieszka w Pradze, stolicy Czech. Wokalista, kompozytor, autor piosenek. Jego muzyka to połączenie alternatywnego folku, bluesa i popu. W dorobku ma trzy albumy: „First Person Singular” i „Second-Hand Lullabies”, “Third Time Lucky”.
Alasdair zagrał już setki koncertów na terenie całego świata, m.in. w Nowej Zelandii, Francji, Wielkiej Brytanii czy Laosie! Do Polski przybył po raz pierwszy w czerwcu 2011 roku. Dał pięć koncertów i podbił serca naszej publiczności.
Warto podkreślić, że między występami zarejestrował teledysk do jednej ze swoich piosenek „The Conquistador Repents”. Nagrany został na Śląsku. Reżyserem teledysku jest Michalina Mrożek.

Andrzej Rojek
Rojek, przez ostatnie 25 lat odwiedzał sceny w róźnych zakątkach świata. Grał z wieloma ludźmi bawiąc się przy tym dobrze. Można go było usłyszeć z takimi wykonawcami jak : Rafał Rękosiewicz, Magda Piskorczyk, BeerDrinKing, Straight Ahead, Bluesmobile Band, Rob Tognioni (Australia), Sir Oliver Mally (Austria), Sebi Lee (Belgia), Cedric Burnside (USA), Dave Herrero (USA), Bobby Mercy Oliver (USA), JJ Band, Easy Rider, Obstawa Prezydenta, Los Potatos, Danny Boy Experience, Jan Gałach Band, Big Fat Mama, NieBoNie i wielu innych…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.