Daddy’s Cash – Body Blues

Body Blues – drugi album bluesowego zespołu Daddy’s Cash, wydany w listopadzie 2013 roku. Pojawia się na nim amerykańska wokalistka Pam Hawkins oraz chór gospelowy Joyful Voice.

 

Daddy’s Cash – polski big band bluesowy założony w 2011 roku przez grupę bliskich przyjaciół. Grupa wykonuje muzykę zakorzenioną w amerykańskim jazzie, rocku i bluesie. Zespół prezentuje szeroki wachlarz instrumentów, takich jak sekcja dęta, gitary, klawisze i harmonijka, instrumenty perkusyjne.
W 2012 r. nagrali debiutancki album razem z amerykańskim muzykiem Johnem Lee Hookerem, Jr., synem legendy bluesa. Płyta “That’s what the blues is all about” uzyskała w Polsce status Złotej Płyty. Dnia 20 stycznia 2013 zespół razem z Johnem L. Hookerem wystąpił w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, gdzie podczas koncertu muzycy odebrali złotą płytę za wspólny album. Zespół jest zapraszany do współpracy ze światowej sławy muzykami jazzowymi i bluesowymi.

Daddy's_Cash+Pam_Hawkins

Skład zespołu:
Radosław Dzielski – gitara
Miłosz Skwirut – gitara basowa
Wojciech Inglot – electric piano, organy
Michał Jasiczek – saksofon altowy, saksofon tenorowy
Michał Borowski – puzon
Jędrzej Jasiczek – perkusja
Łukasz Wiercioch – instrumenty perkusyjne
Marcin Dyjak – harmonijka

Daddy’s Cash – Body Blues – Parlophone Music Poland:
Pam_Hawkins_FBCzasami zdarza się, że nagle poznajemy ludzi. Ludzi, na współpracę z którymi czekaliśmy od wielu lat, a dla których jednocześnie owo spotkanie jest możliwością realizacji planów. Niektórzy twierdzą, że to zbieg okoliczności, lecz dla nas jest to przeznaczenie. Tak właśnie było z w przypadku naszego zespołu, który łącząc swój los z pewnym amerykańskim kompozytorem, Frankiem Thiebeaux, mógł nagrać świetną płytę, jednocześnie spełniając Jego wielkie marzenie.

Owym marzeniem była płyta Body Blues, czyli 14 utworów o życiu: problemach i przyjemnościach, miłości i zdradzie, radości i łzach, czyli 14 utworów łączących funk, blues i soul w jedną perfekcyjnie zgraną całość, czyli 14 utworów przeplatających mocny czarny wokal Pam Hawkins wraz z 10-osobowym zespołem, 2-osobowym backup’em i 9-osobowym chórem gospel, czyli 14 utworów w wykonaniu Daddy’s Cash!

Płytę można kupić: Merlin – 41,99 zł ; EMPiK – 40,49 zł ; Serpent – 42,90 zł

jazzsoul_logo1Na portalu JazzSoul.pl ukazała się recenzja płyty, oto fragment:
Współpraca 10 osobowego zespołu z 2 osobowym backup’em, 9 osobowym chórem gospel oraz solistką Pam Hawkins zaowocowała euforyczną, ale zarazem harmonijną fuzją dźwięków. Nie są to rewolucyjne brzmienia, ale trzeba przyznać, że muzykom z Daddy’s Cash udało się w znakomity sposób zaprezentować tradycyjne brzmienia bluesowe wzbogacone o soulowe, jazzowe, funkowe, rockowe oraz gospelowe inspiracje.
Całość przeczytacie na JazzSoul.pl – LINK.

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.