Bogdan Loebl – Słucham głosu serca + CD

Bogdan Loebl opowiada o piosenkach, historii polskiej muzyki, o swoim życiu, przyrodzie i własnym pisaniu, to już 50 lat.

Bogdan Loebl, jeden z ostatnich aktywnych twórczo przedstawicieli pokolenia Bursy, Grochowiaka, Hłaski i Stachury, mający w dorobku kilkanaście tomików wierszy, 2 zbiory opowiadań i 14 powieści a także autor kilkuset ponadczasowych bluesów i pieśni do muzyki Tadeusza Nalepy (m.in. “Anna, “Kiedy byłem małym chłopcem”, “Co stało się kwiatom”, “Rzeka dzieciństwa”, “Modlitwa”), w bardzo osobistej rozmowie z Jarosławem Sawicem opowiada o rodzinie Loeblów, dzieciństwie na Kresach i młodości, o tym dlaczego postanowił zostać poetą i pisarzem, a także jak to się stało, że zaczął pisać teksty bluesów i pieśni. B. Loebl opowiada także o swoim światopoglądzie etycznym, w którym szczególne miejsce zajmuje stosunek do przyrody i zwierząt oraz o tym, jak “odbija” się to w jego twórczości. Obszernie i szczerze opowiada o swoich inspiracjach literackich i muzycznych, jaki wpływ na jego twórczość miało dzieciństwo spędzone na Kresach.

Książkę ilustruje blisko 170 fotografii, w większości pochodzących ze zbiorów Bogdana Loebla. Książka zawiera także pełną dyskografię i bibliografię oraz indeks osób i utworów. Obszerny wstęp do “Słucham głosu serca” napisał dr hab. Mirosław Pęczak.

Tytuł: Bogdan Loebl – Słucham głosu serca + CD
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Grupa M-D-M
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Ilość stron: 332
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-12-04
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 40 x 30 x 30
Indeks: 18757842

KUP:
Aros – 30,29 zł
Dobre Książki – 34,81
Empik – 41,49 zł

Bogdan_Loebl_wwwBogdan Loebl
Urodzony w 1932 r. w Nowosielicy koło Stanisławowa na południowo-wschodnich kresach przedwojennej Polski. Jest autorem kilkunastu powieści, zbiorów opowiadań i tomików poetyckich.
Znany jest, przede wszystkim, jako autor tekstów do ponad 300 bluesów i piosenek, wykonywanych przez: W. Nahornego, Blackout, Breakout, Niebiesko Czarni, Dżem, K. Cugowskiego, Nocną Zmianę Bluesa, S. Borysa, Zdrową Wodę, E. Hulewicza, G. Markowskiego, Stare Dobre Małżeństwo i M. Piskorczyk.

Więcej o autorze: Wikipedia

Bogdan_Loebl-Slucham_glosu_serca_2

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.