BLusowo 2019

Festiwal BLusowo /miejsce i dojazd/ odbędzie się w Lusowie 24.08.2019 roku (wstęp wolny).

Występ duetu Mazolewski / Porter, odpowiedzialnego za najgorętszą płytę ostatnich tygodni, będzie jedną z największych atrakcji 9. edycji festiwalu BLusowo. 24 sierpnia w Lusowie usłyszymy też m. in. jazzującą brazylijską grupę The Hammond Grooves, energetycznego bluesa poznańskiej grupy Two Timer i laureata tegorocznego Fryderyka w kategorii „blues / country” – Roberta Cichego. Nie zabraknie konkursu oraz występów laureatek z ubiegłego roku – Roxany Tutaj z zespołem Good Omen i Agaty Karczewskiej. A przecież BLusowo to nie tylko koncerty!

Bluesowe dźwięki zabrzmią po raz pierwszy o godz. 15. To wtedy przy małej scenie warsztaty tańca bluesowego rozpocznie Hanna Paulouskaya. Tanecznym krokiem wprowadzi ona publiczność w imprezowy nastrój, który przyda się podczas śledzenia koncertów finalistów konkursu BLusowo 2019. Na małej scenie zaprezentują się 4 zespoły, a oceniać je będzie jury pod przewodnictwem cenionego dziennikarza muzycznego i znawcy bluesa – Ryszarda Glogera. Od godz. 15 aż do 18 przy małej scenie działać będzie też Dziecięca Strefa Artystyczna, czyli pełne atrakcji stoisko dla najmłodszych i ich rodziców.

Tradycją festiwalu BLusowo są występy laureatów konkursu z poprzednich edycji. Po raz pierwszy jednak zagra ich aż dwójka. Wszystko dlatego, że rok temu konkurs wygrały ex aequo niezwykle zdolne i trudne do porównania artystki. Ich występy rozpoczną program sceny głównej.

ROXANA TUTAJ & GOOD OMEN
oprócz Grand Prix lusowskiego festiwalu ma w dorobku wydaną w ubiegłym roku EPkę, Nagrodę Publiczności Festiwalu Generacja 2018 i tytuł „Debiut Roku” Blues Top Wielkopolski oraz zaproszenie na Rawę Blues.

AGATA KARCZEWKSA
druga z laureatek BLusowo 2018, jest natomiast jedną z najbardziej utalentowanych songwriterek w naszym kraju. Obdarzona charakterystycznym głosem i pisząca emocjonalne piosenki artystka na koncie ma występy nie tylko na największych festiwalach (Pol’and’Rock, Jarocin, Spring Break, Songwriter Łódź Festiwal czy Live at Heart w Szwecji), ale i występy w kilku krajach europejskich. Za brzmienie jej debiutanckiej płyty, która ukazała się w marcu, odpowiada jeden z najbardziej cenionych producentów – Marcin Bors. Choć Grand Prix zdobywała w pojedynkę, w tym roku w Lusowie zagra z zespołem.

ROBERT CICHY
Kolejnym wykonawcą będzie laureat Fryderyka 2019 w kategorii blues/country – Robert Cichy. Ten gitarzysta, wokalista, kompozytor i producent swoją płytę „Smack” nagrał po latach współpracy z takim artystami jak Ania Dąbrowska, Ania Rusowicz, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Piotr Zioła czy Smolik.

TWO TIMER
Mocnego, bluesowego uderzenia spodziewać się można po koncercie grupy Two Timer. Poznaniacy, którzy bluesa na najwyższym poziomie grają od niemal dekady, w Lusowie wystąpią dopiero po raz pierwszy. Ich muzyka zabrzmiała już na festiwalach w USA, Kanadzie, Francji, Niemczech i najważniejszych krajowych imprezach bluesowych oraz na Pol’and’Rock Festival.

MAZOLEWSKI / PORTER
Artystów, którzy zakończą występy na dużej scenie fanom muzyki przedstawiać nie trzeba. Wojtek Mazolewski i John Porter mają w dorobku wiele znakomitych i niejednorodnych muzycznie płyt. Połączenie ich talentów musiało zaowocować czymś niezwykłym. Taka jest właśnie płyta „Philosophia”, której wspólnym mianownikiem jest bluesowa harmonia, lecz słychać na niej całe spektrum muzycznych brzmień: od jazzu po punk, od ballad po mocnego rocka. Publiczność festiwalu BLusowo będzie jedną z pierwszych, która będzie mogła posłuchać tego niezwykłego materiału na żywo.

HAMMOND GROOVES
Po tym koncercie BLusowo powróci na małą scenę, gdzie usłyszymy Brazylijczyków z Hammond Grooves. To porywające trio, bazując na niepowtarzalnym brzmieniu organów Hammonda, gitarze i perkusji tworzy własny muzyczny świat, w którym łączą się wpływy bluesa, jazzu, muzyki brazylijskiej i rocka.

DJ BOOGIE
Blues zabrzmi w Lusowie nawet po ostatnim koncercie. Gatunek ten i jego odmiany takie jak jump blues i rhytm’n’blues odtwarzane i miksowane z płyt winylowych zaprezentuje DJ Boogie. Jego występ, jak i wszystkie pozostałe udowodnią, że blues niejedno ma imię.

Aby się o tym przekonać wystarczy pojawić się w Lusowie w sobotę, 24 sierpnia.|

WSTĘP WOLNY
więcej na www.blusowo.pl

PROGRAM

15:00-18:00
Dziecięca Strefa Artystyczna
Przy Scenie w Leśnym Zakątku

15:00
Warsztaty tańca bluesowego – Hanna Paulouskaya
Scena w Leśnym Zakątku

15:30
FINAŁ KONKURSU – zespół 1
Scena w Leśnym Zakątku

16:00
FINAŁ KONKURSU – zespół 2
Scena w Leśnym Zakątku

16:30
FINAŁ KONKURSU – zespół 3
Scena w Leśnym Zakątku

17:00
FINAŁ KONKURSU – zespół 4
Scena w Leśnym Zakątku

17:45
ROXANA TUTAJ & GOOD OMEN
Scena główna

18:30
Pokaz tańca bluesowego
Scena główna

18:45
AGATA KARCZEWSKA
Scena główna

19:30
Ogłoszenie wyników konkursu
Scena główna

20:00
ROBERT CICHY
Scena główna

20:45
Pokaz tańca bluesowego
Scena główna

21:00
TWO TIMER
Scena główna

22:00
MAZOLEWSKI PORTER
Scena główna

23:00
HAMMOND GROOVES
Scena w Leśnym Zakątku

24:00
DJ BOOGIE
Scena w Leśnym Zakątku

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.