Blues Ino Festiwal 2019

W sobotę, 17 sierpnia, na miłośników bluesa i jego okolic czeka uczta na najwyższym poziomie. W muszli koncertowej w Solankach odbędzie się VII edycja BLUES INO FESTIWAL. Wystąpią trzy czołowe zespoły prezentujące różne odcienie tego stylu muzycznego: PAWEŁ SZYMAŃSKI TRIO, BLUES MENU oraz SZULERZY. Start o godzinie 18:00, wstęp wolny. Zapraszamy!

Dzień wcześniej, w piątek muzyka rozbrzmiewać będzie w… autobusie linii numer 27! O godzinie 15:00 specjalny blues-bus MPK (kursujący na trasie od ul. Krzywoustego) wypełni się dźwiękami duetu BLUESFERAJNA.

Fanpage festiwalu na fb: https://www.facebook.com/bluesinofest
Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/2479173105692303

O zespołach:

PAWEŁ SZYMAŃSKI TRIO – blues to muzyka bogata i różnorodna, na której rozwój we wczesnym okresie istnienia decydujący wpływ miały takie style, jak gospel, ragtime, jazz i folk. Do tych gatunków nawiązuje muzyka tego projektu, który powstał jesienią 2014 roku z inicjatywy śpiewającego gitarzysty Pawła Szymańskiego oraz mandolinisty Janusza Tytmana. Skład grupy dopełnia grający na instrumentach perkusyjnych Maciej Ostromecki. Na repertuar zespołu składają się utwory tradycyjne, jak i autorskie piosenki Pawła Szymańskiego.
link do klipu: https://www.youtube.com/watch?v=llwq9kJIzEQ

BLUES MENU – działają już od ponad 20 lat, a tworzą go dojrzali muzycy związani z wrocławskim środowiskiem muzycznym. W karcie bluesowych dań obecnie serwowanych przez grupę przeważają utwory własne (kompozycje i teksty założyciela grupy Tadeusza Boguckiego), ale muzycy chętnie korzystają również z kanonu blues-rockowych standardów. Ta linia muzyczna znalazła odzwierciedlenie na pięciu dotychczas zarejestrowanych płytach, w tym najnowszej o tytule “Credo”, która ukazała się w tym roku.
link do klipu: https://www.youtube.com/watch?v=x9izDHMaxWA

SZULERZY – na scenie od 2001 roku. Energetyczny i taneczny miks rhythm and bluesa i rock and rolla, doprawiony szczyptą gatunków swing oraz soul. Ten koktajl muzyczny nazwali blues’n’roll i wykonują go jako jedyni w Polsce. Muzyka pełna pozytywnych wibracji, które nie pozwalają spokojnie usiedzieć w miejscu. W tym roku zagrają kilka premierowych kompozycji przygotowywanych z myślą o nowej płycie.
link do klipu: https://www.youtube.com/watch?v=E61eHhtmolw

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.