Bluesowa Barbórka 2017

2 grudnia (czyli dwa dni przed faktyczną Barbórką, która na Śląsku jest obchodzona w dzień św. Barbary) Kompleks Sztygarka (Chorzów, ul. Piotra Skargi 34 a/d) zaprasza na Bluesową Barbórkę.

Jak co roku, wieczór ten poprowadzi Piotr Baron.

02.12.2017 (godz. 18:00) wystąpią:

Cheap Tobacco
Jeden z najpopularniejszych zespołów nowej fali polskiego blues-rocka!

W ciągu 6 lat aktywności scenicznej zespół zagrał ponad 350 koncertów oraz wystąpił na najważniejszych festiwalach muzyki około-bluesowej i rockowej zarówno w kraju jak i za granicą m.in Rawa Blues, Suwałki Blues Festiwal, Blues Na Świecie, Jesień z Bluesem w Białymstoku, Bluesroads, Blues ALive (Czechy) Noc w muzeum (Bratysława), Bochum Total (Niemcy), Hard Rock Rising, Solo Życia w Lublinie, Juwenalia w Krakowie. Cheap Tobacco można było zobaczyć na jednej scenie z zespołami takimi jak HEY, Łąki Łan, Dżem, Ania Rusowicz, Happysad, Muchy, Cree, Organek, Lao Che. Kilkukrotnie grali już w Sztygarce!

Zespół:
Natalia Kwiatkowska- wokal
Robert ” Kapa” Kapkowski- gitara
Michał Bigulak – bas
Bartek Kołodziejski – perkusja

KSW 4 BLUES
Autorska muzyka, która przeniesie Was wprost do krainy delty Missisipi, gdzie powietrze pełne jest bluesa.

Zespół:
Rafał Chirowski – wokal, gitara
Tomasz Sroka – instrumenty perkusyjne
Krzysztof Wydro – harmonijka ustna, gitara, flet

Droga Ewakuacyjna
Zespół poruszający się w okolicach szeroko rozumianej muzyki bluesowej. W swojej historii zagrali już wiele koncertów w całej Polsce oraz na licznych festiwalach m.in Rawa Blues Festiwal, Front Porch Blues powszechnie znany jako Lauba Pełno Bluesa czy Las Woda & Blues Festiwal. Rodzimym miastem zespołu są Siemianowice Śląskie. To tutaj wszystko się zaczęło. Pierwsze muzyczne fas…cynacje, pierwsze brzmienia instrumentów. To właśnie z Siemianowic pochodzą muzycy tworzący trzon zespołu. Swoimi dźwiękami Droga dotyka wielu gatunków muzycznych, jednak źródłem inspiracji jest przede wszystkim dawna muzyka bluesowa dzięki której to wszystko się zaczęło, która wydała na świat już wiele swoich dzieci, od rock’n’rolla przez rocka progresywnego aż po funky. I taka ot nasza Długa Droga do Bluesa.

Zespół:
Karina Osowska – wokal
Olek Giza – gitara
Andrzej Kita – bas
Krzysztof Walczyk – klawisze
Adam Piotrowski – perkusja

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.