Kazik. Biała księga

Nieznane fakty, anegdoty i opowieści z życia oraz solowej działalności Kazika.

Inspiracje i wspomnienia kryjące się za wszystkimi – a jest ich blisko dwieście – piosenkami lidera Kultu, które ukazały się na płytach. W książce Wiesława Weissa, redaktora naczelnego miesięcznika `Teraz Rock` oraz autora rockowych encyklopedii, wielu innych publikacji na temat muzyki i powieści kryminalnej `Biała wódka, czarny ptak`.

Jaki narkotyk pomógł Kazikowi rozwiązać nieodgadnioną zagadkę istnienia? Po jakim łapał największe doły? A jaki sprawił, że skóra płatami odchodziła z twarzy?
Czym urzekła Kazika Uma Thurman? Dla kogo się spalał? I kto jest jego królewną?
Do jakiej roboty przyjmowali go Wojciech Mann i Krzysztof Materna? Czy to on podłożył bombę w hotelu Hyatt? I dlaczego domagał się wypuszczenia Krakena?
O kim Emir Kusturica powiedział Kazikowi: Jego nie można zabić! ? Kto bluzgał: Ty psie Lejdorfa! ? I kto spałował Kazika oraz jego kolegów, krzycząc: Co, ludzie wam przeszkadzają?
W której klasie Kazik miał średnią trzy zero? Jakie filmy oglądał przerażony w sobotnie wieczory? I kto z jego kolegów twierdził, że w dwudziestotrzytysięcznym roku wszyscy ludzie będą mieli głowy zwierząt?
No i jak to się ma do piosenek? Wielkich przebojów, takich jak 12 groszy, Spalam się, Łysy jedzie do Moskwy, Dziewczyny, Ballada o kobiecie żołnierza, Maciek, ja tylko żartowałem, Cztery pokoje, Mars napada, Los się musi odmienić, Gdybym wiedział to co wiem, Bourbon mnie wypełnia, Polska płonie, 100 000 000, Bagdad, Anusia, Idę tam gdzie idę, Singapur czy Piwko. Ale też mniej znanych.

Tytuł: Kazik. Biała księga
Autor: Weiss Wiesław
Wydawnictwo: Kosmos Kosmos
Ilość stron: 450
Numer wydania: I
Rok wydania: 2017

KUP:
Aros – 84,50 zł
Gandalf – 97,26 zł
Bonito – 97,50 zł
Kosmos Kosmos – 130 zł
Empik – 130 zł

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.