Blues Point – Bies Czad Blues 2012

Mała korekta w programie, ale na korzyść miłośników bluesa. W czwartek oprócz planowanego jam session, zagra również zespół Blues Point.
Przedstawiamy kolejny zespół, który zagra na tegorocznych bieszczadzkich spotkaniach bluesowych.

Blues Point, to akustyczna odsłona bluesa, rythm’n’bluesa, funky i rock’n’rolla.

We wrześniu 2010 r., z inicjatywy gitarzysty Włodka Sobczaka, niegdyś członka warszawskiej grupy Full Light Blues Band, powstało trio akustyczne.

Dodatkowym impulsem do założenia zespołu było nagranie i wydanie w roku 2010 przez Włodka solowej płyty  „Blues na biało”. Płyta została bardzo dobrze przyjęta i wielokrotnie prezentowana przez stacje radiowe.

W listopadzie 2010 zespół zagrał na żywo w audycji red. Andrzeja Jerzyka w Radio Centrum Kalisz. W tym czasie oprócz Włodka w zespole grali: znakomity gitarzysta z Płocka Sebastian Dorajczyk i bardzo utalentowany harmonijkarz Marek Bugała.

W grudniu 2010 r. miejsce Sebastiana zajął, Mirosław Borkowski doskonały i doświadczony gitarzysta oraz wokalista z Warszawy, którego korzenie muzyczne sięgają również zespołu Full Light Blues Band. Mirek  nagrywał i brał udział w wielu projektach muzycznych, między innymi w legendarnej już grupie Country Family.

W lutym 2011 trio, już jako BLUES POINT, zagrało podczas VI Festiwalu Instrumentalistów Bluesowych Solówka w Nowej Soli, gdzie Marek Bugała zdobył III nagrodę.

W maju 2011 r. zespół wystąpił czterokrotnie podczas Festiwalu „LAS, WODA & BLUES”. Występy zostały bardzo dobrze przyjęte przez festiwalową publiczność.

Pod koniec czerwca z zespołu odszedł Marek, a jego miejsce zajął świetny saksofonista. Arek Osenkowski. W latach `90 z zespołem Funktet zagrał kilkaset koncertów (pierwsza płyta). Przez kolejne lata współpracował z wieloma zespołami bluesowymi (3 płyty), między innymi z Magdą Piskorczyk. Dwie płyty live w Radiu Gdańsk i Radiu dla Ciebie. Współpracował z zespołem Stare Dobre Małżeństwo, z którym zagrał kilkadziesiąt koncertów promujących płytę. Współpracował z krakowskim poetą Adamem Ziemianinem, autorem tekstów piosenek zespołu Stare Dobre Małżeństwo (płyta Sami o sobie).

W połowie lipca 2011 r. BLUES POINT w nowym składzie, zagrał dwa koncerty podczas Suwałki Blues Festiwal. Występ został uznany za wydarzenie z uwagi na skład instrumentalny tj. dwie gitary akustyczne i saksofon.

Jeden komentarz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.