Blues Pills we Wrocławiu i Katowicach

Knock Out Productions i Core-poration z przyjemnością informują: amerykańsko-francusko-szwedzka formacja Blues Pills przyjedzie do Polski na dwa koncerty. Zespół rewelacja zaprezentuje swój retrorockowy rytuał 23 sierpnia we wrocławskim Alibi oraz 24 sierpnia w katowickim MegaClubie.

Zespół aktualnie przygotowuje się do wydanie nowego albumu – „Lady in Gold”. Druga płyta Blues Pills będzie mieć swoją premierę 5 sierpnia. Można się spodziewać, że duża część setlisty zespołu na zbliżającej się trasie będzie składać się z utworów właśnie z tego albumu. Tytuły singiel promujący nową płytę Blues Pills:

BLUES PILLS (Szwecja, Stany Zjednoczone, Francja) hard rock, psychodeliczny rock, blues rock:
Kiedy przyjechali do Polski wiosną 2015 roku, zachwycili swoimi koncertami licznie przybyłą publikę. Promowali wtedy debiutancki album „Blues Pills”, który w Niemczech dotarł do czwartego miejsca regularnego notowania płyt, czyli innymi słowy, osiągnął naprawdę duży sukces. Sukces, którego można było oczekiwać, słuchając zapowiadającej go piosenki „High Class Woman”. Wyglądająca jak przeniesiona z festiwalu Woodstock do współczesności, olśniewająca zarówno urodą, jak i głosem młodziutka Szwedka Elin Larsson oraz jej współtowarzysze, Dorian Sorriaux (gitary), Zack Anderson (gitara basowa) i rodak Elin, perkusista André Kvarnström, obiecali, że do nas wrócą i słowa dotrzymali.
Blues Pills wracają nie tylko dlatego, że polubili u nas grać, choć to również, lecz przede wszystkim z powodu premiery drugiej płyty, „Lady In Gold” (premiera w sierpniu 2016). Stylistycznie kontynuującą to, co znamy z jedynki, czyli dają nam w prezencie miks inspiracji dokonaniami Jimiego Hendrixa, Led Zeppelin, Cream, wczesnego Fleetwood Mac, Spencer Davis Group, Shocking Blue, Jamesa Browna. Okładka płyty „Lady In Gold” to ponownie dzieło Holenderki Marijke Koger-Dunham, która ma na koncie współpracę The Beatles i Cream. Brzmienie międzynarodowa ekipa muzyczna też powierzyła sprawdzonemu specjaliście, Donowi Alsterbergowi (m.in. Graveyard). Kto kocha granie w starym stylu, uwielbia rocka lat 60. i 70. będzie zachwycony tym, czego doświadczy.
Sprawdź, jeśli lubisz: Jefferson Airplane, Graveyard, Orchid, Janis Joplin, Kadavar…
http://www.bluespills.com/
https://www.facebook.com/BluesPills

Blues_Pills_2016_Poland

Zagrają:
BLUES PILLS (Szwecja, Stany Zjednoczone, Francja)

Kiedy: 24 sierpnia (wtorek) 2016
Gdzie: Katowice @ MegaClub, ul. Żelazna 15
Bilety: 75 zł – przedsprzedaż, 85 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Drugi koncert:
Kiedy: 23 sierpnia (środa) 2016
Gdzie: Wrocław @ Alibi, ul. Grunwaldzka 67
Bilety: 75 zł – przedsprzedaż, 85 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions oraz Core-Poration

Bilety dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

oraz:
Eventim
Ticketpro

Zapraszają:
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod/?hl=pl
i
Core-poration
https://web.facebook.com/cpkoncerty/
http://core-poration.pl/

Źródło: Knock Out Productions

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.