Marek Raduli – warsztaty bluesowo-rockowe

Gitarzysta, Jazz Forum, JazzPRESS i RadioJAZZ.FM zapraszają do udziału w warsztatach bluesowo-rockowych dla dorosłych, które odbędą się w dniach 15-18 września 2016 roku w Pensjonacie Rybakówka (Bory Tucholskie).

“Zapraszamy wszystkich miłośników bluesa i rocka do wspólnego muzykowania! Zajęcia poprowadzi wybitny specjalista w obu dziedzinach, gitarzysta o wspaniałych umiejętnościach i wielkim doświadczeniu. Marek Raduli znany jest nie tylko jako znakomity gitarzysta koncertujacy, ale również jako pedagog, potrafiący w przystępny sposób przekazywać swoją wiedzę.

Oprócz osób grających na gitarze elektrycznej zapraszamy do udziału również wokalistki, wokalistów, klawiszowców, harmonijkarzy, gitarzystów basowych i perkusistów. Mile widziani są wszyscy, którzy poruszają się w stylistyce bluesowej, rockowej i popowej, bez względu na poziom zaawansowania. Maksymalna ilość wszystkich uczestników to 12 osób.

Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach. Pierwsza – bluesowa i rockowa praktyka, którą poprowadzi Marek Raduli, druga – praca z sekcją rytmiczną (gitara basowa i perkusja), którą poprowadzi Maciej Grzywacz. Warsztatowicze będą mogli na zmianę uczestniczyć w obu grupach.

W ciągu dnia grupy pracować będą nad zestawem utworów, które podczas wieczornych jam sessions wykonywać będą wspólnie, przy akompaniamencie sekcji rytmicznej.

W odróżnieniu od innych tego typu propozycji, nasze warsztaty nie są organizowane z myślą o młodzieży lecz o osobach dorosłych. Zależy nam na tym, by nasi uczestnicy dobrze czuli się wśród swoich rówieśników, którzy muzykują dla przyjemności, amatorsko. Obojętnie czy grasz, śpiewasz od lat, czy dopiero niedawno rozpoczęła się Twoja przygoda z muzyką, jeżeli chcesz rozwinąć swoje umiejętności pod okiem doświadczonych nauczycieli, w miłej atmosferze – te warsztaty są dla Ciebie!

Atutem naszych warsztatów jest ich bardzo kameralna atmosfera. Zajęcia odbywają się w dwóch małych grupach, dzięki czemu każdy z uczestników jest traktowany indywidualnie przez wykładowcę i może muzykować do woli”.

REJESTRACJA i SZCZEGÓŁY: http://warsztatyjazzowe.pl/bluesrock/

Marek Raduli (ur. 21 czerwca 1959 w Kędzierzynie-Koźlu) – polski gitarzysta, aranżer, kompozytor, muzyk sesyjny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. W swojej karierze solowej związany z takimi gatunkami muzycznymi jak jazz, jazz-rock, rock czy blues.
Raduli w szkole muzycznej uczył się grać na perkusji. Karierę zaczynał w opolskim środowisku, przez pewien czas grał na gitarze i perkusji w jednym z pierwszych składów TSA. W 1982 roku, już jako gitarzysta, związał się na kilka lat z pop-rockowym zespołem Banda i Wanda, gdzie grał m.in. z Jackiem Krzaklewskim (później Perfect). W roku 1985 wziął udział w sesji nagraniowej szwedzkiej grupy Baden Baden podczas nagrywania albumu You Are the One w studio krakowskiego Teatru STU. Na okładce płyty został jednak pominięty.

W latach 90. był członkiem m.in. Bajmu i grupy Tadeusza Nalepy, jako muzyk sesyjny udzielał się też w wielu innych projektach m.in. z Marylą Rodowicz i Jackiem Skubikowskim. Jednak najbardziej znany jest jako gitarzysta Budki Suflera, w której składzie występował w latach 1993-2003 i z którą nagrał 9 płyt. W 1996 nagrał solowy album Meksykański symbol szczęścia. W 1997 roku czytelnicy czasopisma Gitara i Bas uznali go gitarzystą roku. /więcej/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.