Autumn Blues Festival 2018

W dniach 16-18 listopada 2018 roku studio tańców swingowych Swingout.pl organizuje w Warszawie festiwal muzyki i tańca bluesowego Autumn Blues.

Tegoroczny Autumn Blues obejmie między innymi koncert zespołu Christine and The Blue Drags i The Blue Drags Duo oraz warsztaty taneczne z instruktorami z Hiszpanii i Polski na różnych poziomach zaawansowania. Taniec bluesowy polega głównie na interpretacji muzyki, dlatego daje dużo wolności i radości. Wywodzi się z tańców afrykańskich, a współcześnie oprócz tradycyjnych – chicagowskich – ma też odmiany latynoskie, tangowe, itd. Wydarzenie ma na celu promocję tego tańca w Polsce.

Blues, blues, blues… Zapewne każdy słuchał kiedyś bluesa, ale czy każdy kiedyś tańczył bluesa?  To nie tylko wolna i smutna muzyka, lecz także szybka, radosna, pełna ekspresji! Już w najbliższy weekend odbywa się festiwal tańca bluesowego Autumn Blues i nie martwcie się – nie trzeba znać żadnych podstaw, by wziąć udział w warsztatach i imprezach! Zwłaszcza, że przyjeżdża do nas na cały weekend jedna z najbardziej czarujących par bluesowych w Europie – Gaston Fernandez i Alba Mengual! Jest to znakomita okazja, żeby poznać bluesa 🙂
Pozdrawiam, Filip Wąsiewski

W tym roku zajęcia poprowadzą dla Was:
– Gaston Fernandez i Alba Mengual z Hiszpanii – jedna z najbardziej rozpoznawanych bluesowych par instruktorskich na świecie (Blues w parach, Blues Solo i Slow Dance),
– Konrad Pruśniewski i Agnieszka Pluwak – współtwórcy warszawskiej sceny tańca bluesowego, pełni bluesowej pasji propagatorzy Bluesa, wspaniali, cenieni w Polsce i za granicą nauczyciele (Blues w parach, Blues Solo),
– Filip Wąsiewski i Krystyna Ostrowska – wychowankowie Konrada i Agnieszki, instruktorzy SWINGOUT.PL, pomysłowi i oddani idei popularyzacji Bluesa członkowie warszawskiej bluesowej społeczności (Blues w parach),
– Viola Wojciechowska – pełna energii, utalentowana i doświadczona tancerka i instruktorka tańców afrykańskich (Afro),
– Jacek Wazelin – doświadczony tancerz, choreograf i pedagog specjalizujący się w stylu Broadway Jazz (Brodway Jazz).

W tym roku będą zajęcia tańca w parach i tańca solo, lekcje dla już tańczących i dla zupełnie początkujących, będzie Blues, Afro i Brodway Jazz!

Wszystkie szczegóły na stronie festiwalu Autumn Blues

Zajęcia

Wszystkie zajęcia pomiędzy 10:00 a 18:00 będą odbywać się w Szkole Tańca Riviera, ul. Waryńskiego 12.

Zajęcia odbywające się bezpośrednio przed imprezami będą odbywać się w Restauracji Antrakt (ul. Słowackiego 19a, budynek Teatru Komedia).

Imprezy

Piątkowa i sobotnia impreza (oraz zajęcia bezpośrednio je poprzedzające) odbywać się będą w Restauracji Antrakt (ul. Słowackiego 19a, budynek Teatru Komedia).

AFTER PARTY w sobotę

PraCoVnia Art-Club,
ul. Popiełuszki 16, 01-590 Żoliborz, Warszawa, Poland
facebook.com/praCoVnia

Christine And The Blue Drags
Kwartet Christine And The Blue Drags tworzą: Krystyna Ostrowska – utalentowana wokalistka i tancerka, Sławomir Nowodworski – wszechstronny harmonijkarz, Jan Lipert – znakomity, doświadczony perkusista, Witold Bielski – śpiewający multiinstrumentalista grający m.in. na gitarze i instrumentach klawiszowych.

Łączy ich fascynacja bluesem, nowoorleańskim jazzem, swingiem i klasycznym soulem. Inspirują ich artyści tacy jak Muddy Waters, Howlin’ Wolf, John Lee Hooker, a także Aretha Franklin, Etta James, Ella Fitzgerald, czy Nina Simone. Ich koncerty to powrót do korzeni bluesa, do czasów, gdy łącząc w sobie różne wpływy muzyczne był przede wszystkim muzyką do tańca.

Więcej szczegółów pod adresem bluedrags.pl.

The Blue Drags Duo
Sławek Nowodworski – harmonijkarz – i Witek Bielski – multiinstrumentalista, wokalista – spotkali się w Warszawie w listopadzie 2016 r. Choć od kilku lat znali się ze sceny bluesowej, to do tego czasu nie mieli okazji ze sobą zagrać. Bardzo szybko odkryli, że w podobny sposób podchodzą do sposobu i stylu grania, dzięki czemu właściwie od razu byli w stanie razem grać i występować. Zaczęło się od występu na Fiesta Harmonica Festival w Stalowej Woli od wykonania przedwojennego standardu “Blue Drag”, a reszta to już historia. Witek napisał kiedyś o graniu Sławka: “To miód dla moich uszu. Gdzie nie wyciągnie i nie dmuchnie w tę harmonijkę, to serca się radują”. Sławek podobnie powiedział o graniu Witka: “No, umie grać”.

Na Autumn Blues 2018 Sławek i Witek zagrają swoje, nieraz dzikie i zabawne, ale często też zajmujące i doniosłe interpretacje znanych i mniej znanych bluesów. Oczywiście, jako że obydwaj udzielają się w świecie tańca bluesowego, ich repertuar pociągnie Was do tańca.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.