40-lecie zespołu Free Blues Band

Koncert poprowadzi Jan Chojnacki – dziennikarz muzyczny, popularyzator i miłośnik bluesa.
Udział w koncercie zapowiedziało wielu byłych członków zespołu Free Blues Band, dzięki czemu wystąpi parę składów prezentując oryginalne brzmienie z tamtych lat. Jest duża szansa, że na scenie pojawi się pierwszy skład z 79 roku.
Na scenie wystąpią m.in. Waldemar Grzeszczuk, Marian Malcherek, Bartłomiej Szczodrowski,Cezary Odkała, Lech Grochala, Krzysztof Szmatłoch, Tomasz Bachorz, Mariusz Orzechowski, Kamil Żuchowski, Robert Chołody, Agnieszka Malcherek, Andrzej Malcherek, Dariusz Kamiński, Mateusz Pawelec .Wirtualnie : Bogdan Godula ,Darek Szczepański, Krzysztof Niewirowski,
Serdecznie zapraszamy: 30.11.2019, Free Blues Club, Szczecin, Powstańców Wielkopolskich 20, godz. 21:00, bilety.

Wstęp: 25 zł przedsprzedaż / 35 zł w dniu koncertu
Ilość miejsc ograniczona.
www: www.freebluesband.pl

Skład:
Andrzej Malcherek – gitara, śpiew
Agnieszka Malcherek – organy Hammonda
Mateusz Pawelec – gitara basowa
Dariusz Kamiński – perkusja

Free Blues Band – grupa bluesowa grająca już 40 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm’n’bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu. Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983r. Miedzy innymi: Złota dziesiątka – Jarocin i OMPP, Rawa Blues, uczestnictwo w Blues Top 85, Olsztyńskie Noce
Bluesowe, Jesień z Bluesem -Białystok, Baltic Blues. Camping Muzyczny w Brodnicy, Blues nad Pilawa, Blues nad Bobrem, gospodarze koncertów bluesowych na FAMIE, Bluesada, Żmigród itd. … W 1989 II laureaci odpowiednika naszego Jarocina na Łotwie -Liepajas Dzintars, odbyl cykl koncertów w Holandii, RFN, Łotwie i Estonii itd. …
Grali w Poznaniu (Blues Fair 95′) 2 godzinny jam z gwiazda muzyki bluesowej TAJ MAHALEM. W maju 1995r zorganizowany został koncert “Free Blues Band i jego goście”, który trwał 7,5 godziny non stop (grał tylko F.B.B.). Wśród gości wystąpił Tadeusz Nalepa. W lipcu 96 grali na “Przystanek Woodstock 96″, Jesień z Bluesem 96′ w Białymstoku, po raz jedenasty na Rawa Blues Festiwal 97′. W 1997 i 98/99 koncerty z Carlosem Johnsonem, festiwal w Augustowie, Blues Expres, jam session z Hiriamem Bulockiem w FBC.
Aktywnie koncertował jako zespól towarzyszący z Tadeuszem Nalepa, Stanem Skibyim i Leszkiem Cichońskim, Janem “Izba” Izbińskim czy tez ze Wierzcholskim. W kwietniu 2003 wydana została kolejna płyta pt: Big Game. W 2003 udział w festiwalach Blues nad Bugiem i Blues nad Bobrem oraz trasa w Norwegii zakończona koncertem na Notodden Blues Festival.
W 2004 roku zespól grał wspólnie z gitarzysta Deep Purple (Steve Morse) oraz na stadionie jako support przed koncertem Deep Purple, odbyła się także 14 dniowa trasa Free Blues Band wspólnie z legendarnym wokalista Colosseum Chrisem Farlowe & Norman Beaker Band.
Na płycie pt “Casper The Cat”, w nagraniu wziął udział sam Chris Farlowe z Colosseum. W sierpniu 2005 obyli trasę na terenie Węgier wraz z Adamem Torokiem & Mini, biorąc udział m. innymi na “II Toparti Jazz-Rock-Blues Fesztival” oraz “Dunaparty Fesztival”. W październiku 2005 zagrali wspólnie dwa koncerty na Międzynarodowym Festiwalu perkusyjnym towarzysząc Ianowi Paiceowi (perkusista Deep Purple) Zespól współpracował z Tadeuszem Nalepą od 1995 roku a 3 ostatnie lata przed śmiercią Nalepy artysta koncertował tylko z Free Blues Band i to z FBB zagrał ostatni koncert w swoim życiu 12 sierpnia 2006 roku w Trincu w Czechach. W listopadzie 2008 suportowali koncert samego Johna Scofielda, który odbył się we Free Blues Club. W Listopadzie 2009 zagrali ponownie dwa koncerty z Ianem Paicem. Pierwszy w Bydgoszczy na Drum Fuzjach oraz we Free Blues Club w Szczecinie z okazji 30 -lecia zespołu. W czerwcu 2010 otwierali koncert Johna Mayalla ! a w listopadzie 2010 Johnnego Wintera !!! Obecnie zespól aktywnie koncertuje.
Poza tym regularnie od 25 lat w jeden z piątków każdego miesiąca dają koncert w firmowym Free Blues Club w Szczecinie. www.freebluesband.pl , www.freebluesclub.pl
Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na , których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.