10 lat Zydeco Flow

19 października 2018 r. (godz. 19:30) zespół Zydeco Flow zaprasza na swój jubileusz. To będzie piękna, muzyczna przygoda dla całej rodziny z zespołem i gościem specjalnym, Sławkiem Wierzcholskim. Impreza odbędzie się w klubie Akcent w Grudziądzu (ul. Wybickiego 38/40)

Bilety 25 zł ; 30 zł w dniu koncertu (www.teatr.grudziadz.pl)

Zydeco Flow – obecnie jedyny zespół w kraju łączący współczesne brzmienie blues/rock z tradycyjnym zydeco czyli, akustycznym, folkowym bluesem wywodzącym się z południa Stanów Zjednoczonych.

Ta muzyczna mieszanka znajduje odzwierciedlenie zarówno w instrumentarium jak i kompozycjach. Tradycję reprezentują w ZF: niski, charakterystyczny głos lidera, akordeon, czyli kluczowy instrument dla stylu zydeco, gitara akustyczna, chórki i harmonijka ustana. To właśnie te brzmienia odpowiadają za folkowo-bluesowy charakter zespołu. Mocy dodają: współcześnie brzmiąca sekcja rytmiczna (bass i perkusja), rockowe gitary elektryczne oraz potężne organy Hammonda i pianina elektryczne.

Kompozycje ZF, za które odpowiedzialny jest lider – Adrian Zasada to również mieszanka łącząca tradycje blues-folkowej rytmiki i melodii ze współczesnymi harmoniami, które całości muzycznej dodają niespotykanego kolorytu. Każdy z członków ZF na co dzień słucha różnej muzyki to też w ich utworach oprócz „korzeni” znaleźć możemy takie gatunki jak rock, pop, country, a nawet jazz.

Jeśli do tego wszystkiego dodamy olbrzymi, słowiański temperament sceniczny i charyzmę wszystkich członków zespołu otrzymamy istny „dynamit muzyczny” – FLOW. Każdy koncert to dla członków ZF przygoda i traktują to bardzo dosłownie – do miasta w którym grają, wjeżdżają niczym „Siedmiu Wspaniałych” z legendarnego westernu i zawsze robią porządek 🙂 Ich występy wyróżniają się wielką energią, perfekcjonizmem muzycznym, solówkami, tańcem, ogólną atmosferą zabawy i wielka charyzmą sceniczną. Dzięki tym czynnikom ZF na długo zapada w pamięci każdego, kto widział ich na scenie.

Rodzina ZF:
Adrian Zasada – śpiew, gitara
Bartosz “Iwiś” Iwicki – śpiew, harmonijka ustna
Tomasz “Tomi” Gust – organy Hammonda, piano
Maciej “Drapa” Drapiński – akordeon
Tomasz Liczbik – gitary
Łukasz Dryl – gitara basowa

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.