Zarząd PSB – Zbyszek Jędrzejczyk

Polskie Stowarzyszenie Bluesowe przedstawia nowych członków zarządu. Informacja pochodzi z profilu facebookowego, bo jak wszyscy wiemy strona internetowa PSB nie zdobyła rzeszy fanów, może odrodzi się pod kierunkiem nowych władz.

ZBYSZEK JĘDRZEJCZYK (Radio WNET ; Facebook ; YouTube)
Wiceprezes PSB ds. międzynarodowych. Rzecznik Prasowy. Skarbnik.

Wielki fan bluesa, fotograf, podróżnik. Wiele lat mieszkał w USA, głównie w Salt Lake City działając w tamtejszym środowisku muzycznym i fotograficznym.

Od 1968 jest zagorzałym i nieco zwariowanym kolekcjonerem płyt, filmów i książek o tematyce bluesowej. Jego zbiór obejmuje ponad 2000 płyt winylowych i drugie tyle płyt CD i DVD.

zbyszek_jedrzejczyk_psb_1

Od lat 70-tych, kiedy to pod okiem Marka Karewicza rozpoczął edukację fotograficzną w Foto Klubie Riviera – Remont, zajmuje się ilustrowaniem muzyki fotografią. Po powrocie do kraju z USA, pięć lat temu, zajął się fotografią w środowiskach artystycznych oraz podjął stałą współpracę reportersko – dziennikarską z agencjami koncertowymi, wytwórniami płytowymi. Praca ta zaowocowała kilkoma wystawami indywidualnymi i dwoma zbiorowymi na terenie kraju. Od roku 2012 działa w zespole redakcyjnym kwartalnika bluesowego „Twój Blues”.

Od 1995 roku jest dziennikarzem radiowym, wyraźnie ukierunkowanym na starego, poczciwego bluesa. Do 2008 prowadzi autorską audycję bluesową “Crossroads” w radiu KRCL 90.9 FM w Salt Lake City, UT, USA, a po powrocie do kraju, niejako kontynuuje jej żywot pod tą samą nazwą, w internetowym radiu Wnet.
Zajmuje się też organizacją i promocją koncertową oraz festiwalową.

zbyszek_jedrzejczyk_psb_2

Nie będąc profesjonalnym muzykiem, gra z przyjaciółmi bluesa w zespole „BLUES TIME”, działającym z powodzeniem od 2008 roku. Oprócz Warszawy, grupa występuje stale na tzw. „linii otwockiej” oraz różnych festiwalach, np. Las, Woda i Blues, Lauba Pełno Bluesa, Lep Na Bluesa, Swięto Saskiej Kępy…

Oprócz tego ewidentnego szaleństwa muzycznego, stara się w miarę możliwości podróżować po świecie. Udało mu się odwiedzić wiele krajów w Europie, kilka w Ameryce Południowej no i wszystkie trzy na kontynencie północno-amerykańskim.
Zawsze ciągnie go gdzieś w świat, gdzie czekają wspaniałe pejzaże, piękne krajobrazy, nieoczekiwane tajemnice przygody, ciekawi ludzie i naturalnie – ich fascynująca muzyka…

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Bluesowe – Polish Blues Association (FB)
Zdjęcia z archiwum Zbyszka Jędrzejczyka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.