Zarząd PSB – Krzysztof Rybarczyk

Sylwetka nowego Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego Krzysztofa Rybarczyka.

KRZYSZTOF “Dr Blues” RYBARCZYK (Facebook, Wielka Łódź, Soul Re Vision)
Prezes Zarządu PSB

Krzysztof Rybarczyk zwany jest żartobliwie przez znajomych i przyjaciół człowiekiem renesansu, dzięki licznym zainteresowaniom i aktywności na wielu, pozornie ze sobą niezwiązanych płaszczyznach.

Naukowiec – po studiach na Politechnice Poznańskiej był asystentem w Akademii Medycznej w Poznaniu, gdzie zdobył tytuł Doktora Biofizyki, od którego pochodzi jego pseudonim artystyczny.

Sportowiec – zapalony kolarz szosowy i MTB w latach 2000-2010, brał udział w Kolarskich Mistrzostwach Świata klasy Masters w Austrii. A zimą wielbiciel i propagator funcarvingu /extremalna jazda na taliowanych nartach funcarvingowych/.Krzysztof_Rybarczyk_PSB_4

Operator filmowy i fotograf – realizator ujęć do licznych teledysków, spotów reklamowych, modowych sesji zdjęciowych, relacji i filmów z zawodów kolarskich i koncertów, pomysłodawca i współwłaściciel działającego do dziś studia nagrań.

A przede wszystkim – muzyk, wokalista i gitarzysta, wielbiciel klasycznej muzyki afroamerykańskiej i brzmienia lat 40–70. Dr Blues jest oddanym interpretatorem klasycznych standardów bluesowych i soulowych, a w jego grze gitarowej słychać wyraźny wpływ B.B. Kinga oraz chicagowskich mistrzów bluesa. Jego zainteresowania muzyczne obejmują różne gatunki wywodzące się z bluesowego pnia, są to w szczególności rhythm&blues oraz wczesny soul i funk.

Krzysztof_Rybarczyk_PSB_2Na scenie bluesowej od ponad 30 lat, współtwórca i lider grupy WIELKA ŁÓDŹ wykonującej bluesa chicagowskiego – zespołu uznawanego przez fanów bluesa od lat 80-tych za jeden z najbardziej stylowych zespołów tego nurtu. Trzy lata temu stworzył nową grupę Dr Blues & SOUL RE VISION, korzystającą z dokonań twórców klasycznego soulu.
Znakomicie czuje się na estradzie nawiązując bezpośredni kontakt z publicznością. W dorobku ma kilka płyt z których szczególnie ceni sobie dwupłytowy album “Tribute To Ol’Skool Masters”, będący rezultatem współpracy z dwoma czarnoskórymi wykonawcami, który zdobył tytuł Płyty Roku 2013.

Jako pierwszy i dotychczas jedyny Polak został przyjęty do grona BLUES HALL OF FAME [USA], także Ambasador Polski przy BLUES HALL OF FAME. Członek BLUES FOUNDATION [USA].
Organizator koncertów oraz cotygodniowych spotkań bluesowych “Dr Blues zaprasza…” w poznańskim klubie Alligator.

Konsekwentny i skuteczny w realizacji wyznaczonych celów.
Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych…

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Bluesowe – Polish Blues Association (FB)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.