Zaduszki Bluesowe 2013 w Szczecinie

2 listopada 2013 roku (godz.19:00) odbędą się kolejne Zaduszki Bluesowe w Domu Kultury Słowianin (ul.Korzeniowskiego 2).

Inicjatorem imprezy jest zespół After Blues – szczecińska formacja z 33-letnim zaduszki_bluesowe_2013_szczecin doświadczeniem scenicznym. Na koncie mają 13 wydawnictw autorskich i udział w  projektach innych wykonawców, a także wiele koncertów w Polsce i za granicą. Ostatnio duet został laureatem nagrody „Pro Arte” Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, a we wrześniu ukazał się ich kolejny album pt. „Proszę bardzo”.

Muzyczny wieczór wspomnień poświęcony jest nieżyjącym twórcom muzyki bluesowej, soulowej i rockowej. Na koncercie artyści wykonują utwory z repertuaru Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej (przez wiele lat „After Blues” ściśle z nimi współpracował), standardy blues-rockowe oraz kompozycje własne.

Do udziału w koncercie zaduszkowym  „After Blues” zaprasza gości. W tym roku będą to młodzi wykonawcy z grupy musicalowej „Fairytale” oraz zespół „The Jammos”.

the_jammos_logoTHE JAMMOS:
W listopadzie 2012 roku młody nigeryjski chłopiec imieniem Leo wystrugał swoją pierwszą gitarę z kory baobabu. W trakcie przypadkowej wizyty w Dakarze, stolicy Senegalu, poznaje trzech muzyków, w tym nieco leciwego ludowego grajka, którego specjalnością był nietypowy bongos wykonany ze skorupy żółwia błotnego. Tak powstała niezwykła kapela, którą całkowicie zignorujemy. W tym samym czasie mistyczny proces wchłaniania złocisto-bursztynowego trunku przy okazji jam session w Darmowym Klubie Bluesa spowodował powstanie nieco mniej ludowej kapeli The Jammos. Wbrew nazwie klubu piwo darmowe nie było.
The JAMMOS to muzyka inspirowana brzmieniem lat 60/70, swobodnie czerpiąca z różnych gatunków i tworząca melodie, które zostają w głowie. W trakcie naszego koncertu usłyszysz rocka, bluesa, soul, reggae oraz numery, które trudno zaklasyfikować.

Na koncercie na pewno nie zabraknie utworu „Zobacz jak pięknie”, który doszedł do 5 miejsca Listy Przebojów „Trójki”, zajął 13 miejsce w  podsumowaniu dekady XX wieku, w roku 2008 w kategorii „blues” otrzymał nagrodę Polskich Melomanów  (LP „Trójki”). W sierpniu 2012 r. ukazał się na płycie „Perły z Listy Przebojów Trójki.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.