Yes w Polsce

Legendarna grupa Yes zagra 2 czerwca  w warszawskiej Sali Kongresowej, w ramach trasy koncertowej European Tour 2014 .

Bilety do nabycia na www.livenation.pl w cenie od 165 do 286 zł.

Zespół zaprezentuje w całości trzy najważniejsze albumy ze swojej twórczości: “The Yes Album” (1971), “Close to the Edge” (1972) i “Going for the One” (1977). Warto dodać, że Yes wykona wszystkie utwory w kolejności występowania na albumach studyjnych.

Yes_3xalbum_2014

Zespół zagra w składzie: Chris Squire (gitara basowa), Steve Howe (gitara), Alan White (perkusja), Geoff Downes (instrumenty klawiszowe) i Jon Davison (wokal).

Yes:
Graliśmy te trzy albumy w całości podczas naszej trasy po Północnej i Południowej Ameryce, fani byli zachwyceni – komentuje gitarzysta, Steve Howe.

-Fani naprawdę to kochają – zapewnia współzałożyciel i gitarzysta basowy Chris Squire – I my także. Dodatkowo wykonywać będziemy utwory, które rzadko graliśmy na żywo. Jednego utworu – “Venture” z “The Yes Album” – nigdy nie wykonywaliśmy na żywo do czasu tej trasy.

-Tak jak podczas naszej “trzyalbumowej” trasy po obu Amerykach, tak i w Europie będzie to świetna okazja, aby pokazać naszym fanom w Europie rozwój Yes przez te wszystkie lata i przywołać najlepsze wspomnienia tamtych czasów a także stworzyć nowe – dodaje Alan White. – Czekamy na koncerty w Europie, zagranie trzech albumów, a przede wszystkim na spotkanie się z naszymi wspaniałymi fanami. To świetna zabawa także dla nas, mamy nadzieję, że fani w całej Europie będą zadowoleni z naszych koncertów.

Yes – brytyjska grupa rockowa będąca przedstawicielem progresywnego rocka, lecz najczęściej ich muzykę określa się jako rock symfoniczny. Yes wypracowała bardzo charakterystyczne, głębokie brzmienie, oparte na skomplikowanych harmoniach, złożonych rytmach oraz wirtuozerii warsztatowej. Jej członkowie wykorzystują instrumenty akustyczne, elektryczne i elektroniczne. Grupa została założona w 1968 i jest aktywna do dziś. /więcej/

Obszar

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.