X Imielin Blues Festival

Tegoroczny, jubileuszowy Imielin Blues Festival odbędzie się w dniach 23 – 24 listopada 2019 roku. To już  dziesiąta, jubileuszowa edycja tej imprezy.
Wstęp na sobotnie przesłuchania (23.11) jest wolny, natomiast na koncerty  obowiązują wejściówki w cenie 10 zł dostępne w placówkach Miejskiego Centrum Kultury w Imielinie od 15.11.
Rusza też rekrutacja wykonawców, chętnych do wzięcia udziału w konkursowej części tegorocznej edycji Imielin Blues Festival. Na zgłoszenia zespołów lub solistów, organizatorzy czekają do 15 listopada. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne oraz pamiątkowe statuetki.

Jak mówi regulamin festiwalu:  Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wysłanie zgłoszenia  wraz z dwoma nagranymi utworami, które będą materiałem dla komisji kwalifikacyjnej.  W konkursie mogą wziąć udział tylko zespoły nieprofesjonalne, czyli takie, które nie mają podpisanego kontraktu z żadnym impresariatem i wytwórnią płytową. Spośród nadesłanych materiałów jurorzy wybiorą najciekawsze propozycje, które zostaną zakwalifikowane do II etapu konkursu.

II etap odbędzie się w sobotę 23 listopada 2019 roku w Domu Kultury „Sokolnia”  w Imielinie. Początek przesłuchań w samo południe o godz. 12:00. Czas prezentacji „live” nie może przekroczyć 15 minut.  Ogłoszenie wyników nastąpi około godz. 16:30.  Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne, pamiątkowe dyplomy i statuetki. Ponadto mogą liczyć na krótki występ podczas koncertu wieńczącego pierwszy dzień festiwalu – 23 listopada o godz.18.00. 

Wykonawcy jacy wystąpią na festiwalu można przeczytać poniżej, na plakacie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.